Tu można zapoznać się i zakupić Literaturę związaną z chorobą alkoholową i chorobą Współuzależnienia.Jest również wiele Pozycji Książkowych dotyczące:

Rozwoju Osobistego,Kształtowania Osobowości i Poczucia Własnej Wartości.


Książki Wspólnoty AA możesz zobaczyć i zakupić Tutaj

 
   

 

- Gdzie się podziało moje dzieciństwo.cz.2 -

 

Ta książka stawia wiele pytań dotyczących DDA. Odpowiadają na nie najlepsi specjaliści od uzależnień i ich terapii. Nie dają złotych rad, nie wypisują recept na wszystko. Służą natomiast pomocą- mądrą i cierpliwą. To książka nie tylko dla DDA- także dla ich bliskich i najbliższych. Bo ich też dotyka syndrom DDA.
Książka „Gdzie się podziało moje dzieciństwo część 2” jest zbiorem artykułów różnych autorów, które dotyczą uzależnienia od alkoholu, funkcjonowania rodzin z problemem alkoholowym i destrukcyjnego wpływu picia rodziców na dzieci – również wtedy, gdy stają się one dorosłe. Odczarowuje przekonania dotyczące nieuchronności wystąpienia syndromu DDA u wszystkich osób mających w dzieciństwie uzależnionego rodzica i neguje konieczność szukania przez wszystkie te osoby pomocy psychoterapeutycznej. Jednocześnie wskazuje na problemy wewnątrz psychiczne i interpersonalne, występujące uczęści tych osób w dorosłym życiu, oraz opisuje drogi ich przezwyciężania. Publikacja godna polecenia do wnikliwej, analitycznej refleksji.
Chcę Kupić !

 paski

- To nie moja wina. -

Czy zaliczasz się do ludzi,którzy biorą odpowiedzialność za swoje życie czy tych,którzy tego nie robią?

Począwszy od faceta,który obwinia szefa za znienawidzoną pracę,do nastolatek,które podają do sądu McDonald’s z powodu swojej otyłości,żyjemy w kulturze winy.Wciąż zrzucamy odpowiedzialność za nasze życie na innych i ulegamy przekonaniu,że już nic nie uda nam się zrobić,by polepszyć nasze życie.Twoja zdolność do uzyskania od życia czegoś więcej niż dotychczas zależy właśnie od umiejętności brania odpowiedzialności za swoje życie.Jeśli tylko zechcesz podjąć się tego,na co zdobywają się miliony życiowych zwycięzców na całym świecie, wówczas i Ty możesz odmienić swój los.
Czytając tę książkę dowiesz się,jak przestać obwiniać ludzi dookoła i los za swoje niepowodzenia,w jaki sposób radzić sobie z porażkami,jak opanować sztukę odmawiania - po prostu jak wziąć życie w swoje ręce. Chcę Kupić !

 

 paski

- Pokonać Stres -

bozepomuz

Pokonaj stres dzięki odkryciu uzdrawiającej mocy Bożej łaski!Niezapłacone rachunki,kolejna bezsenna noc,a w biurze czeka stos spraw, których nie zdążyło się załatwić wczoraj.W domu czy w pracy – każdego z nas stres może czasem przytłoczyć i odebrać radość życia.Jak nauczyć się nad nim skutecznie panować,aby to on nie zapanował nad Tobą?

Prawdziwe historie i anegdoty pokazujące, jak sobie radzić ze stresem Chcę Kupić

 

paski

- Życie po piciu -
Tylu wciąż jest ludzi żywych. Żywych,ale poranionych.Kamil,Rafał,D,Adam i wielu innych to tacy właśnie ludzie.Bohaterowie tej opowieści.Borykający się zzycie-po-piciu1 problemami uzależnienia od wielu lat.Jednak bohaterami są oni także w innym tego słowa znaczeniu.Decydując się na zmianę, podejmują heroiczną walkę z chorobą,jaką jest narkomania czy alkoholizm.Książka Bosowskiej to wprowadzenie w trudne historie uzależnionych.Autorka, doświadczona psychoterapeutka,prowadzi nas przez ciemne korytarze ludzkich słabości.I pokazuje drogę ku światłu. Drogę pełną nadziei i zrozumienia.. Chcę Kupić

 

 paski

- Nowoczesna profilaktyka Uzależnień -

Jednym z najbardziej bolesnych zjawisk na przełomie drugiego i trzeciego tysiąclecia jest uzaleznieniafakt, że współczesny człowiek stał się niemal synonimem kogoś uzależnionego. Dotyczy to zwłaszcza milionów ludzi młodych, którzy w spektakularny nieraz sposób aspirują do życia w wolności, a jednocześnie wchodzą na drogę uzależnień od alkoholu, nikotyny, narkotyków i innych substancji, które oszukują, uzależniają i zabijają.Chcę Kupić !

 

 

paski

- Życie - Pojedynek czy Prezent -

Yves Boulvin zadaje to pytanie, bo chce poprowadzić Cię przez trudną podróż w głąb siebie, do miejsca, w którym schowałeś wszystkie zranienia, lęki i kompleksy. Czy wybierasz się w tą podróż? Jeśli tak, to najpierw uświadom sobie, że: "To Ty sam - i tylko zycie-zienTy - decydujesz, czy otworzyć, czy zamknąć okiennice duszy" Autor nauczy Cię, jak cieszyć się z otrzymanego prezentu, jakim jest życie. Jak dostrzegać piękno w każdym nadchodzącym dniu, pokonywać trudności, nie traktując ich jako zła koniecznego, ale okazji do zmiany na lepsze.Zdejmiesz maski, jakie dotychczas nosiłeś, by dopasować się do narzuconych Ci schematów. Będziesz miał okazję rozwiązać test osobowości zamieszczony w książce, by poznać postawę, jaką przyjmujesz wobec siebie i innych. Zrób porządek w swojej duchowej szafie, a poczujesz się wolny i zaczniesz dostrzegać to, że życie, Twoje życie, jest to prostu piękne. Chcę Kupić !

 

 

paski

- Wolni od Niemocy -

niemcy Nie widzisz sensu swojego życia? Czujesz się nikomu niepotrzebny, nieakceptowany, niekochany? Jesteś ciągle smutny i zniechęcony? Uważasz, że nic nigdy ci się nie udaje? Jeśli tak - TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE!
Lektura tej niezwykłej książki autorstwa o. Augustyna Pelanowskiego,zmieniła życie wielu naszych Czytelników.Sięgnij po nią już teraz! Chcę Kupić !

- Warto naprawić swoje małżeństwo -

Jacek Pulikowski próbuje przyjrzeć się przyczynom kryzysów w małżeństwach. Aby jacekpulapowskinaprawić swoje małżeństwo, trzeba z jednej strony poznać swoje wady, a z drugiej doceniać zalety współmałżonka, nauczyć się dobrej komunikacji. Jak każda naprawa, ta również wymaga kosztów. Autor podaje różne sposoby naprawy małżeństwa i jednym z nich jest humor, dlatego książka okraszona jest licznymi dowcipami Chcę Kupić !

 

 paski

- 7 Nawyków skutecznego działania -


nawykowW7 nawyków skutecznego działania to podręcznik życia współczesnego człowieka. Jeden z najbardziej wpływowych ludzi Ameryki wskazuje, jak – kierując się wewnętrzną uczciwością, poszanowaniem innych, a przede wszystkim świadomością tego, co najważniejsze, a nie tego, co pilne – doprowadzić do erupcji własnych możliwości i tworzyć synergię, oznaczającą zwielokrotnione efekty wspólnych działań.Wypracowanie owych siedmiu nawyków prowadzi do twórczych zmian wewnętrznych, kształtowania trwałych relacji z innymi, inspirującego przywództwa na poziomie osobistym, interpersonalnym i menedżerskim. Swoje tezy autor ilustruje barwnymi, wiarygodnymi przykładami zaczerpniętymi z własnych doświadczeń. Chcę Kupić !

 

paski


- Jak pokonać lęk? Poradnik -

pokonac-lekk Autor omawia zjawisko strachu i lęku jako symptomy naszych czasów. Zwraca uwagę na ich aspekt medyczny, psychologiczny, psychoterapeutyczny oraz duchowy. Podkreśla konieczność zaakceptowania ich, ale też podaje sposoby radzenia sobie z nimi. Książka obfituje w przykłady różnych zachowań lękowych i w obliczu rozmaitych sytuacji, z którymi Autor zetknął się w swojej praktyce terapeutycznej.

Chcę Kupić !

- Lenistwo Duchowe -

lenistwo-duchoweSą choroby, które przebiegają niezauważone i rozwijają się bezobjawowo, a kiedy się ujawnią, często jest już za późno, aby je wyleczyć. Podobny przebieg może mieć choroba duszy. Lenistwo duchowe jest dolegliwością ukrytą i paraliżującą duszę, co sprawia, że jej postępu nie sposób zahamować. Na wstępie atakuje rozum zaciemniając go; potem dotyka wolną wolę, którą osłabia i wyniszcza.Człowiek leniwy duchowo puszcza cugle wyobraźni i ukrywa się w fantazji z zamiarem odnalezienia w niej pozornych sukcesów lub fikcyjnego szczęścia, którego nie potrafi znaleźć w powszednim życiu przeżywanym według planu Bożego. Choroba ta może zostać wyleczona tylko przez Jezusa Chrystusa. Autor podaje sprawdzone przez wieki tradycji sposoby, jak obudzić uśpione serce.

Chcę Kupić !

 

- Prostytutka idzie do Nieba -

Ile razy pomyślałeś sobie,że jesteś lepszym człowiekiem od innych? A może uważasz się za świętszego niż jesteś? Ale czy tak jest na pewno? Czy dobrym i prawym prostytutkażyciem zyskujesz pierwszeństwo w drodze do Nieba? Dlaczego Ewangelia jest tak kontrowersyjna? Dlaczego Jezus bardziej cenił celników i nierządnice niż “porządnych” ludzi? Czy jest to zachęta do grzeszenia? Dlaczego tak ciężko jest zrozumieć sens ewangelicznych słów?
Możesz teraz znaleźć odpowiedzi na te pytania! Przed Tobą książka o bardzo kontrowersyjnym tytule “Prostytutka idzie do nieba”.

Chcę Kupić !

 

- Ile można Wypić? -

Osoby, które często sięgają po alkohol, nawet w małych ilościach, starają się bagatelizować problem. Również przyjaciele, rodzina,

ile mozna wypalickoledzy w pracy patrzą na tę skłonność z pobłażaniem. Do momentu, kiedy okazuje się, że nagminne picie to nie żarty, lecz uzależnienie.
Gdzie więc przebiega granica między "normalną" konsumpcją alkoholu a uzależnieniem? Czy można ją samodzielnie wyznaczyć? Jak w przypadku choroby alkoholowej pomóc samemu sobie? Co powinni zrobić bliscy człowieka w nałogu? Cykle takie mogą trwać przez wiele lat. Przemoc z czasem się nasila.
Zachowanie ofiar bywa czasem niezrozumiałe, irytujące, zniechęcające do pomagania. Zmieniają zeznania, sprawiają wrażenie, że same nie wiedzą czego chcą; raz chcą ukarania sprawcy, innym razem próbują ochraniać sprawcę i wycofują skargę.

Chcę Kupić !

 

- Rak Duszy -

Książka podsumowuje wieloletnie doświadczenia autorki (jako psycholog zajmuje się leczeniem uzależnień),dedykując czytelnikom: ewa wojdylloopowieść o własnej drodze do zawodu terapeuty uzależnień, wiedzę o tym,czym jest uzależnienie poradę,jak z nim walczyć przy pomocy ruchu AA i jak żyć z uzależnionym,wiarę w to,że można nauczyć się z powodzeniem kierować własnym życiem i osiągać zamierzone cele. A wszystko dlatego, że "Wszyscy jesteśmy od czegoś uzależnieni" i "Nikogo nie możemy zmienić " najwyżej siebie. Chcę Kupić

 

 

- Ratunku ! Mój mąż pije -

ratunku Ta książka została napisana przede wszystkim dla tych, którzy sami nie piją, a jednak cierpią przez współuzależnienie. Aby ratować nie tylko samego siebie, ale też chorego męża, syna, żonę…, nie wystarczy wysłać ich do spowiedzi, a samemu dalej powtarzać z litości te same jak dotąd błędy rozpieszczania. Wiara i miłość nie tylko przebaczają, ale również wymagają. Tego można się uczyć z tej książki. Chcę Kupić !

 

 

- Rozwód - Jak ratować dziecko -

rozwod Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek, jak sprawić, by dzieci nie tylko "przetrwały" ciężki czas rozwodu rodziców, ale by ich życie mogło stać się lepsze. Autor wykorzystuje wiedzę psychologiczną zdobytą w ciągu wielu lat swojej praktyki terapeutycznej, jak i własne doświadczenie dziecka rozwiedzionych rodziców. Chcę Kupić !

 

 

- Mamo to -Moje Życie -

Henry Cloud, John Townsend, amerykańscy psychologowie kliniczni, od ponad dwudziestu lat prowadzą Cloud-Townsed Resources, pomagając ludziom uzdrowić relacje z bliskimi, zmierzyć się z problemami małżeńskimi, rodzicielskimi, związanymi z wzrastaniem do pełnej dojrzałości, także duchowej.
Są autorami i współautorami wielu książek, z których kilka osiągnęło ponadmilionowe nakłady. Bardzo popularne osobowości telewizyjne i radiowe. Mieszkają i pracują w Kalifornii.Książka dotyczy problemu więzi matka - dorosłe dziecko. Choć autorzy przedstawiają krótko proces kształtowania się tej relacji w dzieciństwie, główna ich uwaga skupia się na uzdrowieniu więzi dorosłych osób z ich matkami.
Autorzy omawiają sześć typów relacji, nazywając je kolejno: Mama Manekin, mamo toMama Porcelanowa Figurka, Mama Kontroler, Mama Puchar Zwycięstwa, Mama Zawsze Szef, Mama Master Card. Zajmują się też opisem druzgocących dla ludzkiej psychiki skutków nieprawidłowej więzi z najważniejszą osobą w naszym życiu, wskazują drogi radzenia sobie z tym problemem w oparciu o wspólnotę, która umożliwia proces "powtórnego matkowania".
Jak uwolnić się od ciężaru przeszłości?
Jak powiedzieć mamie „nie” bez poczucia winy?
Jak zbudować zdrowe relacje z mamą?
Jak uzdrowić relacje z innymi ludźmi?
Chcę Kupić !

 

- Koniec Współuzależnienia -

Książka jest poradnikiem skierowanym do osób, które żyją w blkoniec143iskim związkuz osobą uzależnioną. Autor zwraca uwagę na konieczność koncentracji na sobie, traktuje o tym, jak nauczyć się kontrolować swoje życie, unikać bólu i poczuć się lepiej. Chcę Kupić !

 

 

- Zakuci w Kajdany -

zakuty-w-kajd To książka o rozpaczy pogrążonych w nałogu i nadziei tych, którzy zdecydowali się na terapię. Wstrząsający opis ich przeżyć, doświadczeń, obaw i wiary - pomimo wszystko. Ukazuje problem alkoholizmu z kilku perspektyw: terapeuty uzależnień, pacjentów, a przede wszystkim ich matek, małżonków i dzieci.
"Zakład Karny. Świat w świecie. Głód alkoholowy i narkotyczny, omamy i szaleństwo kaca. Trafiłem na grupę AA. Nie podobało mi się, ale czymś musiałem wypełnić nudę. Aż pewnego wieczoru moje życie zmieniła wypowiedź jednego 50-letniego mężczyzny. Powiedział, że umarł jego syn, a on był wtedy pijany. Całe życie był pijany. I nigdy mu nie powiedział, że go kocha. I mówi mu to teraz, ale on go już nie słyszy. Ale usłyszałem go ja"
Chcę Kupić !

 

- Współuzależnienie.Przewodnik dla nowego pokolenia -

Książka daje nadzieję lepszego, szczęśliwszego i spełnionego życia. Kiedy wspol-uzalzaczynamy troszczyć się o siebie, braki z przeszłości stają się naszymi mocnymi stronami. Wielu współuzależnionych cechują lojalność i oddanie. Wypełniają swoje obowiązki. Popadają w obsesję, ale są przy tym wytrwali. Chcą nieść pomoc i gdy nauczą się, jak pomóc sobie, potrafią to robić. Wielu z nich zostaje liderami, ludźmi, którzy potrafią zmienić świat.
Dla kogo została napisana ta książka? Dla tych wszystkich, którzy w pierwszej książce Melody Beattie, "Koniec współuzależnienia", odnaleźli własne problemy i wskazówki, jak je rozwiązać. Teraz, po latach, mogą się przekonać, w jakim miejscu się znajdują i czy współuzależnienie nadal jest ich zmorą. Chcę Kupić !

 


 

- Pierwsze kroki do wyjścia z alkoholizmu -

W którym momencie picie staje się problemem? Prezentowany poradnik będzie pierwsze-krokidoskonałą pomocą dla wszystkich, którzy niepokoją się o siebie lub o kogoś bliskiego, a także dla tych, którzy od dłuższego czasu zmagają się już z nadużywaniem alkoholu.
W odróżnieniu od wielu innych pozycji, prezentujących kliniczne podejście do problemu, książka ta została napisana przez eksperta, który sam był uzależniony. Wyjaśnia on, w jaki sposób alkohol oddziałuje na mózg, na cały organizm, a przede wszystkim na codzienne życie osoby uzależnionej. Odpowiada na pytanie, co można zrobić, by zobaczyć przed sobą zdrowszą, lepszą

Chcę Kupić !

 

- Sztuka motywacji -


Lektura obowiązkowa każdego szefa, rodzica, nauczyciela. Sztuka motywacji uczy, jak wydobyć z ludzi to, co w nich najlepsze. Formułuje 12 zasad, które sztuka-motywacjimają to umożliwić, m.in.: zauważaj potrzeby drugiego człowieka, wysoko ustawiaj poprzeczkę doskonałości, okazuj uznanie i chwal osiągnięcia, potrzebę współzawodnictwa wykorzystuj w sposób umiarkowany.Książka przekazuje prostą, praktyczną wiedzę o tym, jak wydobywać tkwiące w każdym człowieku zasoby twórcze, jak uwierzyć w siebie i w innych, jak kierować ludźmi, a także jak ich wychowywać, by unikali frustracji, lecz przeciwnie — by byli zadowoleni ze swych dokonań. Chcę Kupić !

 

- Być asertywnym -


W książce "Być asertywnym" znajdziesz cenne wskazówki, jak zachowywać się byc-asertywnymbardziej skutecznie w różnych sytuacjach dnia codziennego. Zapoznasz się z przykładami manipulacji, przed którymi musisz się bronić, oraz błędnego i ograniczającego Cię myślenia. Dzięki jej lekturze wzmocnisz poczucie własnej wartości oraz nauczysz się dostrzegać (i wykorzystywać) swoje pozytywne cechy. Zobaczysz, jak zmierzyć się z trudnymi zdarzeniami z przeszłości, które nadal mają na Ciebie niekorzystny wpływ, znajdując ich drugą, pozytywną stronę. Nauczysz się praktycznych ćwiczeń: relaksacyjnych i takich, które pomagają uświadomić sobie, jakie myśli, wyobrażenia czy idee w sobie nosimy. Dowiesz się wreszcie, jak słuchać swojego ciała i jego sygnałów. Chcę Kupić !

 

- Być kobietą,ale jaką? -


"Każdy człowiek ma wolny wybór. Dostał go w prezencie od Pana Boga i według własnego uznania może wybierać dobro lub zło. Kobiety, tak jak i mężczyźni, byc-kobitociągle muszą dokonywać wyborów. Nie wystarczy urodzić się kobietą. Trzeba jeszcze ciągle stawiać sobie pytanie Jaką kobietą chcę być? Pisząc tę książkę poczułam, że sama nie dam rady i potrzebuję pomocy innych kobiet.. Moje osobiste świadectwo bycia kobietą jest zupełnie niewystarczające. Wykorzystałam więc znakomite współczesne narzędzie, jakim jest Internet i rozesłałam prośbę o przyłączenie się do pisania tej książki. Nie wiem, jakimi drogami krążył ten apel, ale dostałam wiele listów, większość od osób zupełnie mi nieznanych - starszych i młodszych, uczących się jeszcze i pracujących, a także tych już na emeryturze. Napisały takie, które robią karierę zawodową i takie, które opiekują się swoimi dziećmi w domu Chcę Kupić !

 

- Dlaczego boję się kochać? -


Człowiek stworzony został do miłości i tylko w niej odnaleźć może szczęście i dlacego-bojesiekochacsens życia; miłość jest jego przeznaczeniem. Aby jednak kochać, trzeba najpierw zapomnieć o sobie, a to możliwe jest tylko wtedy, gdy jesteśmy wewnętrznie uspokojeni i pogodni.Co naprawdę czuję? Dlaczego tak czuję? Aby głębiej poznać siebie i bliskich, trzeba nauczyć się rozpoznawać, akceptować i komunikować nasze emocje. Autor demaskuje mechanizmy obronne oraz maski i role, do jakich nasze ego skłonne jest uciekać się dla zrekompensowania braku poczucia własnej wartości.

Chcę Kupić !

 

- @Buty mojego męża.pl -


Książkę @buty mojego meza.pl tworzy e-mailowy dialog toczący się między dwiema żonami alkoholików - 33-letnią Agnieszką i 25-letnia Anką. Agnieszka, której mąż od niedługiego czasu nie pije, jest buty-mojechomezapoczątkowo sponsorką Anki, wspiera ją w powrocie do normalnego życia. Jednak bardzo szybko w trakcie wymiany listów nawiązuje się między dwiema nieszczęśliwymi, ale chcącymi zmienić swoje życie kobietami szczególna więź, dzięki której uczą się rozumieć i akceptować siebie, a co najważniejsze, zauważyć światełko szczęścia w ciemnym tunelu swojego życia. Książka napawa trudnym optymizmem doświadczonych życiowo kobiet, które dzięki swoistej formie e-mailowej terapii potrafią żyć mimo niepewności jutra i trudnych, przesiąkniętych alkoholem relacji małżeńskich.

Chcę Kupić !

 

- Twój Nałóg to Twoja szansa -

moj-nalog-iPozycja mówi o roli wiary w leczeniu z uzależnień i nałogów.

Przedstawione w tej książce teksty są przede wszystkim świadectwem. Każdy z nich jest odpowiedzią na konkretne pytania, problemy ludzi borykających się z różnymi nałogami.

Chcę Kupić !

- Kryzys Wieku Średniego -

Kobiety i mężczyźni około czterdziestego roku życia przechodzą często kryzys zwany "kryzysem wieku średniego". Książka ta stara się wyjaśnić jego mechanizmy i to, co jest kryzys-53stawką w tym kryzysie: przejście z "działać" do "być". Inaczej mówiąc, chodzi o to, aby stać się naprawdę sobą. W rzeczywistości bowiem kryzys ten jest kryzysem tożsamości.W całym tym przewrocie, jaki powoduje, może on stać się okazją do zbawiennego wysiłku samoanalizy, dzięki któremu chrześcijanin, pojednany ze sobą i z Bogiem, będzie wreszcie w stanie odpowiedzieć na swoje, głęboko w nim wpisane, powołanie. Dlatego właśnie kryzys wieku średniego nie jest wcale przeszkodą w rozwoju osobowym - jest naszą życiową szansą.
Chcę Kupić !

 

 

- Pokochać Siebie -


pkochac-siebi2Jak często zapominasz o sobie? Ile razy zajmowałeś się innymi i odkładałeś swoje sprawy na dalszy plan? Zastanawiasz się, jak kochać bezinteresownie, ale nie wiesz jak to zrobić? Dzięki książce Waltera Trobischa dowiesz się, jak pokochać siebie. Nauczysz się akceptować siebie i realizować swoje pasje. Dowiesz się, jak przezwyciężać lęki i słabości. Umocnisz samego siebie, podniesiesz swoje poczucie wartości i przeciwstawisz się depresji.
Lektura tej książki nauczy Cię bezinteresownej miłości do drugiej osoby i akceptacji otaczającego Cię świata

Chcę Kupić !

 

- Śmierć ukochanej osoby -

Piętnastoletni Chad Rogers nigdy nie spodziewał się takiej tragedii. W wypadku ginie jego młodszy brat.smiers-6556 Mama walczy o życie, a jego najbliższy przyjaciel, Rob umiera w szpitalu wskutek odniesionych ran. Chad wie, że musi znaleźć sposób na przetrwanie odejścia tych, których najbardziej kocha. Ale jak?

Chcę Kupić !

 


 

 

- Sztuka mówienia "Nie" -


Nikt nie lubi, by mu odmawiano. Nie jest bowiem łatwo zaakceptować odmowę pomocy, o którą prosimy, odmowę bliskości, odmowę przebaczenia. Jakże często ustępujemy innym i bierzemy na swoje barki dodatkowe problemy tylko dlatego, aby uniknąć konfliktu...
sztuka-mowienia-1U podstaw każdej zdrowej relacji leży asertywność. Aby uchronić własne życie, musisz umieć mówić NIE.
"Sztuka mówienia NIE" pomoże Ci rozpoznać techniki manipulacji i nauczy, jak sobie radzić z osobami, które próbują innych oszukiwać i wykorzystywać. Pomoże Ci opracować własny program wytyczania osobistych granic wolności i niezależności oraz nauczy Cię, jak egzekwować od innych ludzi poszanowanie tych granic.
Czytając tę książkę dowiesz się:
Czy wytyczanie granic nie wyklucza miłości?
Jak sobie radzić w sytuacji, kiedy kogoś granice te szokują lub ranią?
Jak reagować, gdy ktoś żąda Twojego czasu, miłości, energii, pieniędzy?
Dlaczego wytyczaniu granic towarzyszy poczucie winy i strach?
Czy wytyczanie granic nie jest egoizmem?

Chcę Kupić !

 

 

- Zapanuj nad gniewem -


zapanuj-nad-gniwemJak rozwiązywać konflikty, podtrzymywać relacje i wyrażać własne zdanie, nie tracąc panowania nad sobą.Jeśli zauważasz, że gniew zakłóca twoje relacje z twoimi bliskimi i współpracownikami, uniemożliwia normalne funkcjonowanie w domu czy w pracy albo zaczyna wręcz kierować twoim życiem, sięgnij po tę bestsellerową książkę, która pomogła już wielu ludziom na całym świecie.Czytając tę książkę nie tylko dowiesz się, jak radzić sobie ze swoim gniewem, ale również nauczysz się właściwie reagować na gniew innych.

Chcę Kupić !

 

 

- Bez rąk,bez nóg,bez ograniczeń! -


Co zrobić, gdy nic Ci się nie udaje? Jak sobie poradzić, kiedy po raz kolejny ponosisz porażkę? Ile to bez-rak-2już razy żaliłeś się, że jesteś do niczego? Bardzo możliwe, że często wmawiasz sobie, że nie jesteś wystarczająco inteligentny, atrakcyjny lub utalentowany, żeby realizować swoje marzenia. Bezkrytycznie przyjmujesz to, co mówią inni i pozwalasz się zamknąć w klatce najróżniejszych ograniczeń.Jak każdy, masz chwile zwątpienia, ale nie możesz się poddawać. Czasami ciężko znaleźć Ci inspirację. To całkowicie normalne. Na szczęście jest ktoś, kto skutecznie Cię zmotywuje i da Ci siłę do działania!

Chcę Kupić !

 

 

- Jestem alkoholikiem.Świadectwa AA -


jestem-alkoholikiem-2 Zbiór wspomnień Anonimowych Alkoholików, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami, prawdą o swoim uzależnieniu. Opisują pewien etap swojej walki z alkoholizmem i trudnościami, które musieli przejść w walce z chorobą.Pierwsze wydanie książki dotarło do rąk czytelników pod koniec 1986 roku i spotkało się z żywym i życzliwym przyjęciem.

Chcę Kupić !

 

 

- Kłamstwa,w które Wierzymy -


Dzięki tej książce:
Uwolnisz się od kłamstw, które kierują Twoim życiem i czynią Cię nieszczęśliwym
Uodpornisz się na kłamstwa, którymi codziennie karmi Cię świat klamstwa-w-kture-wierzymy
Uporasz się z kłamstwami, które niszczą Twoje małżeństwo
Uwolnisz się od kłamstw, które przesłaniają Ci prawdziwy obraz Boga
Dowiesz się jak mówić prawdę prosto w oczy.

Jeśli uważasz, że:
Musisz być doskonały ?
Żebyś był szczęśliwy, wszystko musi iść po Twojej myśli ?
Łatwiej jest unikać problemów, niż się z nimi zmierzyć
Twoim nieszczęściom winny jest ktoś inny ?
O Twojej wartości decydują Twoje osiągnięcia ?
Na miłość Boga trzeba sobie zasłużyć
Wszystkie Twoje kłopoty są skutkiem Twoich grzechów ?
Dobry chrześcijanin nie odczuwa złości, zaniepokojenia ani nie popada w depresję.

Chcę Kupić !

 

- Jak współżyć z trudnymi ludźmi -


Czy znasz jakieś osoby, z którymi nie potrafisz nawiązać kontaktu? Takie, które wszystko widzą inaczej jak-wspulzyc-z-luz-dzminiż ty? Czy znasz kogoś, kto często powtarza: "Gdybyś tylko robił to, czego chcę, nie byłoby żadnych problemów"? Wszyscy znamy ludzi, którzy są bardziej niż nietypowi. Są oni wszędzie. Kim są trudni ludzie? Jak takimi się stali? W jaki sposób sobie z nimi poradzić? A może to ty jesteś trudny? To są pytania, na które znajdziesz odpowiedź w tej książce. Poznasz świat myśli trudnych ludzi. Nauczysz się nawiązywać z nimi kontakt. Dowiesz się, jak współżyć z innymi, jeśli to ty jesteś tą trudną osobą.

Chcę Kupić !

 

- Kim Jestem -


Niektórzy z nas żyją trochę jak cyrkowe słonie przywiązane do słupka za nogę rowerowym łańcuchem. Jakim cudem tak lichy łańcuch powstrzymuje tak duże i silne zwierzę? Tajemnica tkwi w pamięci słonia. Gdy był bardzo młody, próbował się uwolnić, ale wtedy nie miał jeszcze wystarczająco dużo siły. Mały
kim-jestem-21słonik zapamiętał więc, że łańcuch jest dla niego zbyt mocny. Dziś, choć jest już dużym i silnym słoniem, nawet nie próbuje się wyrywać – przyzwyczaił się już bowiem do swojej sytuacji. Gdyby jednak spróbował się uwolnić – żaden człowiek nie zdołałby go w ten sposób ponownie uwięzić.
W podobny sposób uczymy się postrzegać samych siebie. Od dziecka wmawia się nam, jak ważny jest wygląd, osiągnięcia i władza. Przyzwyczajamy się do tego sposobu myślenia tak bardzo, że kierujemy się nim, nawet jeśli uświadomimy sobie jego niepoprawność. Prawda o tym, kim jesteś, jest jednak silniejsza niż lichy łańcuch, który przeszkadza Ci w pełni wykorzystywać swój potencjał.

Chcę Kupić !

 

- Wychowywać Uczucia -


niewidac Czy iloraz inteligencji jest jedynym wyznacznikiem sukcesu w życiu? Autor książki „Wychowywać uczucia" twierdzi, że nie. Równie ważnym, a może nawet ważniejszym wyznacznikiem jest troska o wychowanie i ukształtowanie uczuć. One to sprawiają, że człowiek jest w stanie skutecznie radzić sobie w relacjach z innymi, bo to właśnie nasze relacje najbardziej określają treść codziennego życia. Książka ta jest doskonałym przewodnikiem na drodze wychowywania uczuć.

Chcę Kupić !