Teksty własne i bezźródłowe

Właśnie dziś

  • Miecia
2014/05/01 09:12 #1 przez Miecia
Właśnie dziś was created by Miecia
Właśnie dziś

1. Właśnie dziś przeżyję dzień dobrze , nie próbując natychmiast rozwiązywać moich wszystkich problemów. Jestem w stanie czynić przez 12 godzin to , co przeraża mnie , gdy pomyślę , że miałbym to znosić przez całe życie .

2. Właśnie dziś będę szczęśliwy: spróbuję w ten sposób pokazać, że rację miał Lincoln mówiąc: "Ludzie są na tyle szczęśliwi, na ile sobie na to pozwolą " .

3. Właśnie dziś dostosuję się do tego co jest, a nie będę próbować naginać wszystkiego do moich własnych życzeń. Przyjmę mój los taki, jaki mi ten dzień przyniesie i postaram się do niego dostosować.

4. Właśnie dziś spróbuję ćwiczyć mój umysł, nauczę się czegoś pożytecznego. Nie będę próżnować. Przeczytam coś, co wymaga wysiłku umysłu i koncentracji uwagi .

5. Właśnie dziś będę doskonalić się duchowo trzema sposobami :
- wyświadczę dyskretnie komuś coś dobrego ( gdyby ta osoba dowiedziała się o dobrym uczynku, to nie będzie się on liczył )
- wykonam przynajmniej dwie rzeczy, na które nie mam ochoty
- spróbuję nie okazać, że moje uczucia zostały zranione, mogę czuć się dotknięty, ale dziś tego nie okażę

6. Właśnie dziś będę zgodny z otoczeniem. Postaram się wyglądać jak najlepiej, ubiorę się odpowiednio, będę mówić spokojnym tonem, będę uprzejmy i nie będę nikogo krytykować. Postaram się nie doszukiwać wad , nie będę nikogo ulepszać , ani nikim kierować z wyjątkiem samego siebie .

7. Właśnie dziś będę miał plan działania. Może nie będę trzymał się go ściśle, ale będę go miał. Uchroni mnie to od pośpiechu i niezdecydowania .

8. Właśnie dziś znajdę spokojne pół godziny tylko dla siebie i odprężę się. Postaram się wtedy popatrzeć na moje życie w nowy sposób.

9. Właśnie dziś pozbędę się obaw. Przede wszystkim nie będę się bać cieszyć tym , co piękne. Spróbuję zaufać, że to co ja daję światu wróci do mnie z powrotem .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • ela
2014/06/18 13:26 #2 przez ela
ela odpowiedział(a) w temacie Odp: Właśnie dziś
Moze nie dzis,ale zrozumialam sens sugestii:))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • ŻABKA
2014/11/25 09:10 #3 przez ŻABKA
ŻABKA odpowiedział(a) w temacie Odp: Właśnie dziś
oklaskiii
Przekaz dotarł. Ja już od kilku dni tak się staram ale... no właśnie... ale... . Życie jest tylko jedno a nam tak ciężko je przeżyć w zgodzie z samym sobą i otaczającym nas światem, ludźmi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/07/06 07:09 #4 przez Kamilka102
Kamilka102 odpowiedział(a) w temacie Właśnie dziś
Dziękuje kwiaaatek
Ostatnio straciłam w krótkim odstępie czasu dwóch czworonożnych przyjaciół, a partner pomimo kilku dni trzeźwości i zapisaniu się na terapię znów zapił... Pomimo to ten tekst pobudził mnie, żeby spędzić dzień inaczej. Zrobię co w mojej mocy, by chociaż kilka punktów z listy dzisiaj zaliczyć i żeby ten dzień nie był stracony @};-
Pozdrawiam
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: andrzejej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.