Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dział poświęcony innym uzależnieniom jak Narkomania,Palenie Tytoniu,Hazardu,Seksu itd:
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Uzależnienie od benzodiazepin 2013/05/08 09:26 #1

• magierka0508
  • magierka0508 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
witam, mam ma imię Asia, jestem trzeźwiejącą alkoholiczką, ale mam też drugie uzależnienie a mianowicie benzodiazepiny, które brałam i biorę nadal ze względu na agorafobię. Czy ktoś z was miał lub ma podobny kłopot i jest w stanie opowiedzieć mi jak pozbyć się tego świństwa?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Uzależnienie od benzodiazepin 2013/05/08 09:40 #2

• MISIA
  • MISIA Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3246
Poczytałam,odstawienie musi być pod opieką medyczną,byłaś u lekarza?

Odp: Uzależnienie od benzodiazepin 2013/05/08 22:26 #3

• Czarny
  • Czarny Avatar
  • Gość
  • Gość
Witam :czesc: Jestem Krzysiek alkoholik. Jakieś dziesięć lat wstecz leczyłem się na nerwicę i lekarz przez przeszło rok aplikował mi benzo, gdy zmieniłem psychiatrę, podejrzewając uzależnienie, odstawiał mi ten lek stopniowo...zastępując innymi. Po jakimś czasie powróciłem do benzo, naprzemiennie z alkoholem, po czasie alkohol znacznie przeważał, ale w przerwach picia brałem benzo. Na odwyk zgłosiłem się ze zdiagnozowanym uzależnieniem od alkoholu i podejrzeniem uzależnienia od benzo, dlatego lekarz odstawiał mi benzo stopniowo, monitorując moją reakcję na odstawienie leku, zwłaszcza jak lek zaprzestano mi podawać całkowicie. Czyli tak jak MISIA napisała, odstawienie pod kontrolą lekarza.

Odp: Uzależnienie od benzodiazepin 2013/05/09 05:57 #4

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 30748
Mam bardzo małe doświadczenie jeśli chodzi o leki ale spotkałam się z przypadkiem, że kolega dostawał lek, który po zażyciu jakby zastępował alkohol ze zdwojoną mocą.
Nie pamiętam nazwy tego leku :(
Co zrobił ten kolega Trzeźwiejący Alkoholik? Zmienił lekarza i udał się do psychiatry alkohologa. Może warto by się nad tym zastanowić? :grin:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): magierka0508

Odp: Uzależnienie od benzodiazepin 2013/05/13 20:14 #5

• liliputta
  • liliputta Avatar
  • Gość
  • Gość
najlepiej iść do poradni leczenia uzależnień do psychiatry. Albo skieruje Cię na detox, a jak nie chcesz to rozpisze Ci powolne odstawienie leków przemieni na inne i nie będzie boleć, samej nie odstawiaj gwałtownie bo może boleć (psychicznie i fizycznie).

W maksymalnym okresie brałam ponad 20 dziennie popijając alkoholem, tramalem i majką. Fu... ;]

Nie wiem czy mialas kontakt z poradnią, jak nie miałaś to nie ma się czego bać.

• Strona:
  • 1