Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

• Strona:
  • 1

TEMAT:

Zaginiecia 2022/06/22 17:50 #1

• Lucy
  • Lucy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam serdecznie, czy mieliscie sytuację, że zaginęła Wasza bliska osoba uzależniona i byla poszukiwana przez policję? Jak sie to skonczylo i jak przetrwaliście ten czas?
Dziekuję bardzo z gory.kwiaaatek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaginiecia 2022/06/22 17:58 #2

• Adma
  • Adma Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 322
Witaj. U mnie w rodzinie zaginął wujek mojego męża lat 67, uzależniony. Wyszedł do kolegi napić się zaledwie 700 m od domu. Szukała go policja, rodzina, psy tropiące i nic. Zapadł się pod ziemię. Po dwóch latach odnalazł go przypadkiem kuzyn w starych barakach kolejowych niecały kilometr od domu. Niestety już tylko kości. Jak tam się znalazł pozostaje do dnia dzisiejszego zagadka:(
Za tę wiadomość podziękował(a): Lucy

Zaginiecia 2022/06/22 19:08 #3

• Lucy
  • Lucy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
dziękuję a powiecie mi czy ja jako nie -rodzina moge wystapić o przymusowe leczenie mojego ex. partnera, przyjaciela? Gdzie się taka osoba może zgłosic sama? Rodzina jego oczekuje, ze pewnie ja go przygarnę ale dla mnie to stres z nim byloby zyc

Zaginiecia 2022/06/22 19:19 #4

• asia3491
  • asia3491 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 63
Lucy, nie wiem, czy w tym przypadku to podziała, ale istnieje możliwość często, aby to prokurator wystąpił z określonymi wnioskami, np. w sprawie o ubezwłasnowolnienie, w przypadku, gdy nie robią tego członkowie rodziny lub ich nie ma. Widzę, że wniosek o zobowiązanie do leczenia może złożyć Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych lub prokurator, więc może w ten sposób zadziała? Może zadzwoń do takiej komisji i się podpytaj dokładnie? ja jedynie znalazłam takie artkuł:

LINK
Za tę wiadomość podziękował(a): Lucy

Ostatnia edycja: przez Alex75. Powód: Usunięcie linku

Zaginiecia 2022/06/22 20:51 #5

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Z dala
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 11228
Mój brat zaginął. Szukała go policja, już nawet w rzece szukali ciała.

Znalazł się po dwóch czy trzech tygodniach. Zaszył się gdzieś w mieście, pił i ćpał. Kiedy się "odnalazł", jego partnerka i mama przyjęły go z otwartymi rękami bo tak się martwiły. Swoim zachowaniem pokazały mu tylko, że bez względu na to co zrobi zawsze ma drogę powrotu i nie musi ponosić konsekwencji swojego postępowania.

A dlaczego ty się tak angażujesz w sprawy swojego byłego partnera?

Witaj na forum :czesc:
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Katarzynka77, marcin, Lucy

Ostatnia edycja: przez Alex75. Powód: Literówka

Zaginiecia 2022/06/22 22:06 #6

• Jaro123jaro1
  • Jaro123jaro1 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 9
Witaj moja była żona alkoholiczka zaginęła trzy razy dwa razy zglaszalem zaginięcie na policji nie było jej z miesiąc okazywało się puzniej że była na melinie i piła miała też przymusowe leczenie nic nie pomogło dwie terapie i pięć detoxsow pije do dzisiaj tylko ja i dzieci tego niewidzimy jak sam nie zechce przestać pić to mu żadna sila ludzka nie pomoże
Za tę wiadomość podziękował(a): Alex75, marcin, Paulina1212

Zaginiecia 2022/06/22 23:37 #7

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 13572
Witaj Lucy na forum :czesc: Kasia .
Lucy jeszcze go nie znalazłaś a już chcesz go leczyć :mrgreen: Już układasz plan.Przeczytaj jeszcze raz to co napisała Alex i wyciągnij wnioski dla siebie.
Chcesz mu pomóc ? To nie pomagaj. @};-
Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..
Za tę wiadomość podziękował(a): Alex75, marcin

Zaginiecia 2022/06/23 04:02 #8

• Lucy
  • Lucy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Dzięki Wam. Wiem to wszystko . Z kontaktem z nim się odcinam tylko Boję się że straci życie jsk wylądował teraz na ulicy więc się zastanawiałam.. . Żal mi go jak człowieka i przyjaciela. Już się znalazł, utracił pracę przez alkohol i chyba nie ma gdzie mieszkać teraz..

Zaginiecia 2022/06/23 09:55 #9

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 13572

Dzięki Wam. Wiem to wszystko . Z kontaktem z nim się odcinam tylko Boję się że straci życie jsk wylądował teraz na ulicy więc się zastanawiałam.. . .

Lucy wiem wiem ale brne w to dalej.Jedno przeczy drugiemu.Piszesz ,kontakt z nim odcinam ale boisz się że straci życie.Siedzisz w tym głębiej niż Ci się wydaje.Nie jesteś w stanie tego zauważyć chyba nawet..Zobacz niby ex ,a dla tego ex znalazłaś forum dla alkoholików.
Wycofaj się póki jeszcze możesz Lucy @};-
Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..

Zaginiecia 2022/06/23 10:11 #10

• asia3491
  • asia3491 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 63
O rety Lucy, widzę siebie w Twoim zachowaniu sprzed kilku lat... Kryłam picie mojego męża, pomagałam mu leczyć kace, gotowałam rosołki, przynosiłam kliny ze sklepu. Kupowałam mu alkohol jak już był pijany aby nie wychodził z domu, bo coś mu się stanie. Raz zbił cała.butelke ginu po pijaku i chciał iść kupić kolejna. Schowałam mu portfel za co mnie uderzył i szarpał. Potem usłyszałam, że to była moja wina, bo zabrałam mu portfel. Sprzątałam jak robił bydło, wstydziłam się przed innymi, wnosilam raz z ulicy do mieszkania. I wiesz jak to dla mnie się skończyło? Tym, że sama jestem teraz uzależniona, rozwodzimy się i jestem tą najgorsza, przez którą wszystko się rozsypało.

Tl;dr - nie warto
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, marcin, Krysia 1967

Zaginiecia 2022/06/23 15:50 #11

• Lucy
  • Lucy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
dziękuję@};- kwiaaatek

A nie mieliście tak, że mimo braku kontaktu czuliscie jakiś czasem niepokoj, że przyjdzie kiedyś dzien, że się dowiecie ze uzaleznionemu cos sie stało lub już nie żyje?

Zaginiecia 2022/06/24 04:07 #12

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Otrzymane podziękowania: 18749
Oczywiście że tak miałam. Bo jestem człowiekiem. To naturalne.

• Strona:
  • 1