Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odejść czy zostać? 2021/06/05 13:07 #36

• madiha
  • madiha Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 7
@Alex75 dokładnie o nim myślałam. Już mam ustawione przypomnienie w telefonie na jutro :)
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975, Alex75

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odejść czy zostać? 2021/06/06 14:10 #37

• madiha
  • madiha Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 7
Kolejny dzień w jego trzeźwości mija. Wczoraj było całkiem nieźle, miło. Ale wiem, że to złudzenie. Ja walczę o siebie, słucham podcastów. Czekam na dzisiejszy miting. Doszło dzisiaj między nami do małej sprzeczki - zarzucił mi, że cieszę się na ew. moje wyjazdy ze znajomymi i że specjalnie o tym wspominam, by go zdenerwować (owszem, ulała mi się doza złośliwości), a my się od siebie oddalamy (brak seksu dobry miesiąc). Zgodnie z prawdą przyznałam, że ma rację. Tak to czuję. Stwierdził też, że czuje się kontrolowany i wszystkiego mu zabraniam. W odpowiedzi usłyszał, że jest wolnym człowiekiem i może robić absolutnie wszystko, tylko poniesie tego konsekwencje. Po kilku godzinach ciszy i ochłonięcia porozmawialiśmy o jego jutrzejszej wizycie na terapii. Chciałam wiedzieć jak się czuje, jakie emocje mu towarzyszą. Porozmawialiśmy też o tym, że w naszym związku jest i dzieje się źle i nie wiadomo czy da się to naprawić. Odniosłam wrażenie, że gdzieś z tyłu głowy zaczął dopuszczać jakąś możliwość rozstania. Nigdy o tym wcześniej nie mówił z takim spokojem lub urywał temat. Powiedziałam mu też, że zamierzam zacząć terapię dla współuzależnionych.

Odejść czy zostać? 2021/06/07 16:54 #38

• Wiki42
  • Wiki42 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 12
Madiha, gdy ja powiedziałam o rozstaniu, też przyjął to spokojnie. Powtarzałam to wiele razy, i zawsze zmieniał temat lub urywał rozmowę. Gdy po kilku miesiącach słowa stały się faktem, był w tak ogromnym szoku, bo myślał, że tak tylko mówiłam, a tak naprawdę już zawsze będziemy razem. Alkoholik ma skrzywione poczucie rzeczywistości. Po dwóch latach od rozstania wciąż jestem współuzależniona, wciąż żyje jego życiem, a nie swoim własnym. Polecam książkę: ,, Koniec współuzależnienia ", po jej przeczytaniu zaczęłam chodzić na spotkania Al Anon, a po napisaniu na tym forum i odpowiedzi innych, zapisałam się na terapię, idę za kilka tygodni.
Jakiś mały postęp widzę u siebie, ale to dopiero początek i ciężka droga przede mną.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alex75, marcin

Odejść czy zostać? 2022/01/26 14:41 #39

• Alicja
  • Alicja Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 198
Pytanie do autorki wątku? Jak potyczyły się Wasze losy? Jesteś dalej ze swoim narzeczonym?

Odejść czy zostać? 2022/01/26 14:58 #40

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Z dala
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 10664
Autorka wątku od czerwca ubiegłego roku nie logowała się na forum także może Ci szybko nie odpowiedzieć.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alicja

• Strona:
  • 1
  • 2