Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

Wątek Kasi

Więcej
2022/06/17 21:32 #1891 przez Krysia 1967
Krysia 1967 odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Kasiu,cieszę się,że biszkopt wyszedł ^^) winmer ,ale mnie ubawiłaś,tym rzucaniem biszkoptu bnggfgbfb ,żałuję,że tego nie widziałam bnggfgbfb buahaha ,ciekawe,czy ja też tak wyglądam podczas tej czynności bnggfgbfb buahaha .
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77, marcin
Temat został zablokowany.
Więcej
2022/06/19 00:57 - 2022/06/19 00:58 #1892 przez Katarzynka77
Katarzynka77 odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Dziś rano napisałam w wątku ..dziś się ciesze..Ciesze się że mój syn dotarł do ośrodka.Niestety ale nieaktualne.
Jak się z tym czuje? Tak troche nijak.Miałam przeczucie że brak mu determinacji do leczenia.Chyba troche liczyłam na to że " coś załapie" podczas terapi.Nie oczekiwałam,nie nastawiłam się na to ale tak po ludzku troche liczyłam.
Mój syn jeszcze najwidoczniej nie sięgnął jeszcze dna.Jeszcze za mało się wydarzyło.Być może myśli że sam sobie poradzi i to " ogarnie".Nie wiem tego ale tak sobie gdybam.
Kiedy rano napisał że dotarł na miejsce .Nie widziałam w tym co napisał nic niezwykłego.
Zorientował się wieczorem że coś jest na rzeczy.
Teraz jestem pewna.No cóż nic nie poradze.Powiem Wam że nawet nie chce mi się dzwonić rano do ośrodka i pytać.Nie potrzebne mi to.Mój syn mógł wybrać zawsze inaczej.To jego decyzje i będą jego konsekwencje.

A teraz troszke dobrych wieści.Tort się udał.Smakował gościom.Było bardzo miło i przyjemnie.Tylko głośno jak w ulu :mrgreen:
Każdy miał coś ciekawego do powiedzenia.
Dobrze zrobiło mi to spotkanie.@};-
Pora spać bo rano Maya będzie się domagać spacerku.%%-

Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..
Ostatnia edycja: 2022/06/19 00:58 przez: Katarzynka77
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Jurek, szekla, Jaskolka, freelander, Wiki110, marcin, Annaannaanna, Krysia 1967, dzordzklunej, Tomasz23
Więcej
2022/06/19 04:18 #1893 przez Krysia 1967
Kasiu przykro mi,pomimo,że nie znam Twojego syna,to cieszyłam się w duchu,że wybrał dobrą drogę,najwidoczniej,to jeszcze nie jego czas.
Ściskam i tulę.Jesteś kochaną i mądrą mamą :ymhug: @};- .
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77, Annaannaanna
Więcej
2022/06/19 09:21 #1894 przez Katarzynka77
Krysiu dziękuje za słowa wsparcia. :ymhug:
Wiesz..mnie chyba już nie jest przykro.Człowiek z czasem już jest weteranem w poczynaniach osoby uzależnionej w czynnym uzależnieniu.Nie oczekiwałam,nie skakałam pod niebiosa kiedy zapisał się do ośrodka.
Wiedziałam że-ważne są czyny a po drodze wszystko może się zdarzyć.
Pamiętam też jak to było te 4-lata temu.I dziś widze moje zdrowe podejście do tej sytuacji.
Skoro jest zdrowy to trzeba pracować na siebie i być odpowiedzialnym za swoje decyzje i wybory.
Gdy jednak człowiek jest chory to się leczy. @};-

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Wiki110, Annaannaanna, Namika, Krysia 1967, Tomasz23
Więcej
2022/06/21 20:30 #1895 przez Namika
Namika odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
To bardzo mądre i cenne słowa dla mnie jako mamy. Mam córkę która wkracza w dorosłość i bardzo uczę się wypuszczać ją w jej dorosły świat. Mimo że w duchu chciałabym ciągle ją chronić.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77, marcin, Krysia 1967
Więcej
2022/06/28 12:45 #1896 przez Katarzynka77
Cud.Bo inaczej nie można tego nazwać,być może-dalsza praca siły wyższej...taki palec boży.
Mój syn właśnie wszedł do ośrodka Monar-Wyszków.Tego samego do którego dziesięć dni temu nie dotarł.Na miejsce ponownie czeka się 2-3 miesiące.Zadzwonił po paru dniach i miał farta.Ktoś przełożył i miejsce było.To było warunkowo.
Pomimo wszystko to On zadzwonił i zapytał o miejsce.Mógł nie zadzwonić.Zrobił jakiś krok dla siebie.
Tylko to długa droga.Nastawienie ma kiepskie,jako matka życze mu aby "załapał " i zmienił nastawienie.
To wejście tam to kropla w-morzu.
Siła-wyższa staneła na jego drodze w ostatnim czasie,ile z tego weźmie to jego.
Było nerwowo dziś podczas rozmowy telefonicznej,a ja mówiłam ciągle " Synu bardzo Cię kocham,pamiętaj ta siła jest w Tobie,wierze w Ciebie"
Dziś pójde się pomodlić za niego do kościoła.Na naszym osiedlu jest Kaplica imienia Jana Pawła ll.Potrzebuje tego dziś.@};-

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Moni74, szekla, Jadwiga, jerzak, Tomoe, Gosiax, Wiki110, marcin, Krysia 1967, dzordzklunej, MatiX83, Swistak
Więcej
2022/06/28 13:21 - 2022/06/28 13:25 #1897 przez Tomoe
Tomoe odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
No i bardzo dobrze chłopak zrobił. Może tym razem załapie. Ja się nie dziwię jego oporom, bo też bym miała opory przed zamknięciem się na rok w ośrodku. To jest, jak by nie patrzeć, ograniczenie wolności.
Ale, jak to powiadał święty Ignacy Loyola, tam gdzie napotykamy największe opory, można się spodziewać najwięcej owoców.
Wyrazy uznania dla Młodego za przekroczenie bramy tego ośrodka, niezależnie od tego co się będzie działo dalej. Osobiście mam duże zaufanie do ośrodków monaru, tam się pracuje w społeczności, na procesach grupowych. Ja Młodemu dobrze życzę i kibicuję, jak alkoholiczka alkoholikowi, więc mam nadzieję że tym razem dobrze wybrał i że będzie się trzymał tej drogi.
Przepraszam za niekonsekwencję i przerwanie milczenia w twoim wątku
buahaha A teraz zmykam do swoich kotów i swojego nudnego życia, w którym nic się nie dzieje.
Ostatnia edycja: 2022/06/28 13:25 przez: Tomoe
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77, Gosiax, Wiki110, marcin, Krysia 1967, dzordzklunej, Agata
Więcej
2022/06/28 14:53 - 2022/06/28 14:57 #1898 przez Katarzynka77
Miałam przyjemność jakiś czas temu rozmawiać z terapeurką z Monaru .Nigdy nikt nie zrobił nikt na mnie takiego wrażenia,no może przesadzam ale wiedze kobieta ma.Taka zwykła rozmowa.
Zapamiętałam jej słowa " ludzie nie zdają sobie sprawy jak straszną chorobą jest alkoholizm".Ta kobieta alkoholizm i narkomanie miała w jednym palcu.Konkretna wiedza.20 -letni staż pracy w Monarze.
A to wszystko zaczeło się od Piotrka Scyzoryka.Ta siła wyższa wtedy zaczeła działać...Kasia są podobno przyjęcia do Monar i to krótki czas oczekiwania-Wyszków bo ja oglądam na Tiktoku taką terapeutke z Wyszkowa...Pomyślałam..podsunąć moge..tak zrobiłam..zapisał się...chciał na chwile wrócic przed samym ośrodkiem na is na jeden dzień.Palec boży zatrzymał samolot...pomimo tego że wtedy nie dojechał to dziś wszedł i zrobił krok .
Teraz emocje opadły...i coś mi się przypomniało..
Młody musiał zrobić test.Wyszło 0.1 i siedział godzine pod ośrodkiem i czekał.Walizka już była w środku.Pisał..wiedziałam że się boji...miał setki myśli..ale pisał mamo nie martw się siedze i czekam.
Dałam mu całą wiedze którą zyskałam na forum,położyłam na jego dłoniach w paru zdaniach.Słów których często używam na forum...Dziś synu skup się na swojej abstynencji.To Twoj priorytet ,za tym pójdzie wszystko inne.To inne trzeba zostawić..I napisał mamo wchodze,zadzwonie za dwa tygodnie kocham Cię...po minucie pisze Mamo myślisz że dam rade...
Odpisałam Bądź jak Jerzy Górski @};-winmer

Ostatnia edycja: 2022/06/28 14:57 przez: Katarzynka77
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Jurek, szekla, Wiki110, Alex75, marcin, Xena, Krysia 1967, dzordzklunej, MatiX83
  • Szpak
2022/06/28 15:30 #1899 przez Szpak
Szpak odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Akurat tak się składa, że mam pewną wiedzę na temat tego jak wyglądał pobyt w Monarze ok. 20 lat temu. Tam była krótka piłka, robisz co ci karzemy, bez słowa "dlaczego", albo idź do domu. Zero demokracji. Chętnych jest do oporu i nie zajmuj miejsca jeśli masz wątpliwości albo wiesz lepiej co trzeba robić - taki m.w. był przekaz na start. Trzeba było być mega zdeterminowanym. Mega. Ale wiele osób które dało radę wyszło w chlania i dragów w ich ośrodkach. Jak czytam niektóre wpisy choćby tu na forum, to często mi się to przypomina.
Więcej
2022/06/28 16:03 #1900 przez Krysia 1967
Super,cieszę się Kasiu,młody zrobił wielki krok do przodu,teraz wszystko w jego rękach .Trzymam kciuki i kibicuję bardzo mocno :-BD @};-
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77, MatiX83
Więcej
2022/06/28 17:08 - 2022/06/28 17:08 #1901 przez szekla
szekla odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi

Odpisałam Bądź jak Jerzy Górski @};-winmer

No od razu Mistrza Świata by chciała, co? bnggfgbfb Niech czerpie z niego przykład. Dobrze, że mi przypomniałaś, bo to czas powtórzyć oglądanie tego filmu.

Te godzinne czekanie Młodego pod Ośrodkiem przypomniało mi Moje czekanie, hmmmm :-? pod kościołem po ostatnim zapiciu :) Siedziałam godzinę dokładnie w połowie drogi. Na lewo miałam swój dom, na prawo Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich. Kombinowałam jak koń pod górę.
Lewica to powrót do nicnierobienia z moim zdrowieniem. Prawica-ogromny krok do przodu. Zrobiłam ten krok i do dzisiaj stopce po stopce zmierzam w dobrym kierunku. Może to jakis dobry znak dla Wnuczka? buahaha
Cieszę się i gratuluje Młodemu. Pamiętam z filmu, istny kocioł i tak jak mówi Szpaku - trzeba być bardzo mocno zdeterminowanym. Młody oglądał ten film i wie gdzie poszedł. Trzymam kciuki żeby wytrwał.
Wyszków to tylko 80 km ode mnie, góra godzina jazdy, droga bardzo dobra. Jakby co to sie polecam.
O tak sie cieszę aypererew

Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Ostatnia edycja: 2022/06/28 17:08 przez: szekla
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77, marcin, Krysia 1967, MatiX83
Więcej
2022/06/28 18:18 - 2022/06/28 18:21 #1902 przez Katarzynka77
Szpaku @};- ja Ci wierze że tak było 20 lat temu.Jednak od tego czasu wiele się zmieniło,wspomniała o tym ta Pani z Wyszkowa.Mówiła że 20 lat temu było zupełnie inaczej.To nie oznacza że teraz jest luzik.Nikt nikogo na siłe nie trzyma tam.Tam trafiają ludzie pełnoletni.
Miałam okazje zobaczyć na własne oczy jak wygląda Monar-Wyszków.To było pare lat temu,kiedy to właśnie tam zawiozłam Młodego.Siedziałam sobie i przez 30 minut można dużo zobaczyć.Ludzi którzy grają w pink ponga,można usłyszeć o czym rozmawiają,można zobaczyć pieska który mieszka tam,można też zobaczyć że ludzie czują się tam bezpieczni,to miejsce uczy życia,brama otwarta można wyjść w każdej chwili.

Krysiu @};- dziękuje że trzymasz kciuki za obcego człowieka.Ty jesteś kochana zawsze.

Emilko @};- kto by nie chciał mistrza świata :mrgreen: ale tak na poważnie to ta postać jest dużą motywacją dla ludzi.Kto nie oglądał temu polecam " Najlepszy".
Jerzy Górski zanim trafił do Monaru,jeździł co tydzień przez 6-miesięcy podpisywać liste ,właśnie do Monaru.Czekał na miejsce będąc dalej w czynnym uzależnieniu od narkotyków .To jest duża derminacja.
Dziś zobaczyłam jak ta choroba miota się w moim synu,jak za wszelką cene chce go od tej decyzji odciągnąć..choroba próbowała wszystkiego dziś.To tak jakby ktoś mu podpowiadał ...po co tam pójdziesz do tego miejsca..a On wszedł.Wiem że było mu ciężko.Zaprowadził tam swoje ciało ,trzeba wierzyć że głowa też dołączy.
Czyli wiemy kto odwiedzi wnuka w razie W :mrgreen: mam świadków :lol:
Teraz tak mi się przypomniało...jak Emilka spotkała się na lotnisku z moim młodszym synem.I jak wrócił to opowiadał Pani Emilka to mówiła...Pani Emilka tamto...Pani Emilka to...:mrgreen: Guru ta Pani Emilka dla młodszego.Synuś dobrze wspomina spotkanie .@};-

Ostatnia edycja: 2022/06/28 18:21 przez: Katarzynka77
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, Krzysztof Z., Wiki110, Krysia 1967, Szpak, MatiX83
Więcej
2022/06/28 18:51 #1903 przez szekla
Wcale z Młodszym tak długo nie gadaliśmy, może z godzinkę :-? nie pamiętam :) I było to raniutko kiedy jeszcze kury spały, więc na rzeczywisty odbiór Młodszego nie licz :lol:
A Młody? Wymigiwał się z rozmowy. Było to kiedyś, wtedy kiedy pewnie jeszcze nie chciał zdrowieć. Kto wie jak by było teraz :-?

Emilka Alkoholiczka
  • Szpak
2022/06/28 18:57 - 2022/06/28 18:57 #1904 przez Szpak
Szpak odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Oczywiście jak zwykle nieprecyzyjnie się wyraziłem. Z tego co piszesz to teraz nie jest aż tak bardzo "inaczej". Zresztą to nie ma w zasadzie znaczenia. Tak czy inaczej Monar to dobre ośrodki. Jeśli możesz to pozdrów "Młodego" i niech wie, że gdzieś tam jakiś dziwny koleś trzyma kciuki żeby dał radę i miał trzeźwe życie. Pozdrawiam :-).
Ostatnia edycja: 2022/06/28 18:57 przez: Szpak
Więcej
2022/06/28 19:04 #1905 przez Krzysztof Z.
Krzysztof Z. odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Mój kolega był właśnie w MONARze jakieś 20 lat temu, choć nie pamietam gdzie ani czy wtedy był jeden ośrodek czy kilka. Jednak to wszystko musiało się zmienić z biegiem czasu, kiedyś warunki z tego, co kolega opowiadał, były tam spartańskie - włącznie z tymi sanitarnymi. Kilkanaście osób w jednej sali, dyżury, pobudki, prawie jak w wojsku tyle, że bez musztry, itp.
Ale kolędzie skutecznie pomogli.

Trzymam kciuki Kasiu %%-

„Been searching somewhere out there
For what’s been missing right here”
Więcej
2022/06/28 19:15 - 2022/06/28 19:17 #1906 przez Jajo-Bajo
Jajo-Bajo odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Szpak.
O TAK!
Moje doświadczenia z MONARem były straszne-poniżanie, wyzwiska, agresja, zastraszanie.
Oni wybiją narkomanię z głowy młotkiem. Tzn będą próbować.
Na moje nieszczęście miałem przez moment nieprzyjemność.
Nigdy więcej.
Jeden przykład. Praca uszlachetnia.
Cały dzień kopania dołu.
Wieczorem przychodzi pan X.
Piękny dół-teraz masz 3 godziny, żeby go zasypać.
Do tego 15% skuteczność.
Tzn 15% pacjentów jest w stanie wytrzymać pełen turnus.
Znaczy się, 85% wróciło do odurzania się przed końcem "leczenia"
Ciekawy jestem, ilu z tych 15% co ukończyło pełen turnus, utrzymuje ponad 5 letnią pełna abstynencję.
Nie mogę nigdzie znaleźć takich danych.
PS. Żeby nie było.
Doświadczenia mam z roku 2005. Chociaż z tego co czytam sobie w necie, niewiele się zmieniło.
Ostatnia edycja: 2022/06/28 19:17 przez: Jajo-Bajo
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77, Wiki110, MatiX83
Więcej
2022/06/28 19:48 #1907 przez Katarzynka77
Szpak %%-
Bardzo precyzyjnie się wyraziłeś.Mówiłeś o swoim doświadczeniu sprzed 20 lat.Nie wątp w siebie,broń swoich racji.
Ja przedstawiłam swoje,to co widziałam przez te pół godziny.Na Tiktoku zresztą można zobaczyć filmiki,to ma młodzież zachęcić do leczenia.Idea dobra.

Jajo-Bajo to też jest Twoje doświadczenie.Od tego czasu też mineło troche czasu.17 lat..kawał czasu
Wiadomo nie od dziś..czym trudniej tym lepiej,aby nie chcieć wracać do tego miejsca.Jeśli ktoś chce trzeźwieć to ośrodek w namiocie nie będzie przeszkadzał .

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Wiki110, Krysia 1967, dzordzklunej, MatiX83
Więcej
2022/06/28 20:38 - 2022/06/28 20:39 #1908 przez Annaannaanna
Annaannaanna odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Nie mam doświadczenia z monarem, jedynie z książek, więc się nie wypowiem, ale bardzo Kasiu się cieszę, że Młody to zrobił. Wyobrażam sobie jedynie, że łatwe to nie było. Światełko w tunelu jest takie, że jeśli podjął tą decyzję, to już widzi, że sam sobie nie poradzi, tak jak uważał do tej pory. Jest już wymęczony chłopak.
Ostatnia edycja: 2022/06/28 20:39 przez: Annaannaanna
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77, Wiki110
Więcej
2022/06/28 20:48 #1909 przez jerzak
jerzak odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi

"..Wiadomo nie od dziś..czym trudniej tym lepiej,aby nie chcieć wracać do tego miejsca.Jeśli ktoś chce trzeźwieć to ośrodek w namiocie nie będzie przeszkadzał .
%%-
Terapię "robiłem" na NFZ. Do godziny 16 pokój był gabinetem psychoterapeuty, a po był pokojem spotkań ( około 16m) grupowych. przychodziły i odchodziły osoby pewne siebie, osoby w różnym stanie emocjonalnym i wyglądzie fizycznym. Wszyscy my byliśmy/jesteśmy ludźmi chorymi. Gdy zaczynałem, na grupie było trzy osoby. Co jakiś czas (co ok trzy, cztery tygodnie?) zapijały. Pomyślałem że ... teraz kolej na mnie - nic takiego się nie przydarzyło. No ale nie o tym . Na grupę przychodziły osoby po różnych terapiach w tym nazwę to prywatnych. Przesłuchując się rozmowom, czy to rozmawiając, głównie mówiły jakie to komfortowe warunki są w tych ośrodkach. Gdy pytałem jaki program zdrowienia stosują te ośrodki
mówiły że nie różnią się one, a wręcz są takie same. A są tutaj, bo tam trzeba płacić a to kosztuje.
Gdy skończyłem terapię dla osób ZZA ; zacząłem indywidualną terapię DDA - już na terapii zacząłem uczęszczać na spotkania AA. Po kilku wizytach - po skończonych terapiach, w sumie trwało to z.... 3... i pół roku? terapeutka powiedziała " Jurek czas odciąć pępowiny terapeutyczne" I odciąłem.
"Zrobiłem" program 12 kroków - program zdrowienia wg. AA. Uczęszczam na mitingi do ZK, dzielę się doświadczeniem w ośrodkach terapeutycznych, uczęszczam na mitingi. A przede wszystkim uczestniczę w życiu jestem jego pełnoprawnym uczestnikiem.
Jest to moje doświadczenie, nim się chciałem podzielić.

"Chętnych los poprowadzi, niechętnych wlecze" Seneka

Gdzieś we wszechświecie
od 12.10.19.. r :)
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77, Wiki110, darek70, dzordzklunej, Romek83, Aknum
Więcej
2022/06/29 08:53 - 2022/06/29 09:28 #1910 przez Tomoe
Post, który był w tym miejscu, po reakcji Katarzynki, którą widać poniżej, przeniosłam do swojego wątku.
Ostatnia edycja: 2022/06/29 09:28 przez: Tomoe
Więcej
2022/06/29 09:17 #1911 przez Katarzynka77

Ja się już w twoim wątku Kasiu, nie odezwę.
Z mojej strony pas.
Alicjo bądz konsekwentna.Niech to będą czyny a nie tylko słowa .I żeby nie było,to nie złośliwość .
Forum jest publiczne ale wyraziłaś się jasno.Trzymaj się tego.Życze dobrego dnia %%-

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: MatiX83
Więcej
2022/06/29 09:20 - 2022/06/29 09:26 #1912 przez Tomoe
Proszę zatem administrację o przeniesienie mojego ostatniego posta do mojego wątku, o ile jest to technicznie możliwe.
Chociaż nie, jest jeszcze możliwość edycji, więc sama to zrobię.

EDIT: Zrobione.
Ostatnia edycja: 2022/06/29 09:26 przez: Tomoe
Więcej
2022/06/29 12:37 #1913 przez MatiX83
MatiX83 odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Dzień dobry Kasiu , trzymam kciuki za to żeby Twój syn miał na tyle siły w sobie aby dał sobie rady w tym ośrodku . ( nie mam pojęcia jak to tam wygląda w tym Monarze , pewnie lekko nie jest) dobrze ,że ma taką dobrą mamę która się za niego pomodli jeszcze : ) pozdrawiam

31.01.2022r
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77, Wiki110
Więcej
2022/06/29 13:27 #1914 przez Jajo-Bajo
Heh Katarzynka77
To już 17 lat minęło...ale ten czas leci.
Tak jak pisałem, to moje doświadczenia z dawnych lat. Nie wiem jak jest teraz. Pewnie niektórym taka forma terapii pomaga.
Mi nie odpowiadała.
Pozdrawiam
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77
Więcej
2022/06/30 11:08 - 2022/06/30 11:28 #1915 przez Katarzynka77
Tak sobie pomyślałam o tych wulgaryzmach :-?
Jak najbardziej jestem za tym że nie powinno się używać na forum.No wiadomo czasami jest jakiś mały wulgaryzm ale są też siarczyste.Co do tego jestem za.Nie wolno to nie wolno .Zakaz całkowity bo co by to było gdy tak troszeczke pozwolić :mrgreen:
Ludziska by się rozchulali.Trza by stopniować skale wulgaryzmów :lol: ale to by nie przeszło.
Ale :-? Te kropki kiedy forumowicze piszą.To czy to jest wulgaryzm :-? No nie do końca.Bo po pierwsze jesteśmy ludźmi dorosłymi,po drugie trzeba zgadywać co tam autor chciał napisać :-?
Ja często nie trafiłam jak się okazało,więc może można by pomyśleć nad tymi kropkami .Może można by dopuścić te kropki.Taka moja sugestja i pomysł.%%-
Po kropach to tylko można domniemać.

Ostatnia edycja: 2022/06/30 11:28 przez: Katarzynka77
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Wiki110, MatiX83, Tr0piciel
Więcej
2022/06/30 11:32 #1916 przez Tr0piciel
Tr0piciel odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi

(...)Zakaz całkowity bo co by to było gdy tak troszeczke pozwolić :mrgreen:
Ludziska by się rozchulali.Trza by stopniować skale wulgaryzmów :lol: ale to by nie przeszło.
Ale :-? Te kropki kiedy forumowicze piszą.(...)
Już widzę siebie kropkującego wulgaryzm. Dziś tak, jutro tak, a pojutrze już bym rozkminiał: czemu kropki, skoro określenie miejsca, gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę nie jest aż takie wulgarne? A potem by było, że jak jedno "łagodne" przeszło, to spróbuję z czymś mniej "łagodnym". Zwyczajnie bym się rozchulał, zupełnie jak w piciu, ba! Już czuję chęć przestawiania granic w niewłaściwą stronę, a nie jestem w złym nastroju. Wręcz odwrotnie. Oj, sporo pracy jeszcze pracy przede mną.

By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.
S. J. Lec

Michał, alkoholik
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, Katarzynka77, Alex75, marcin, dzordzklunej, MatiX83, Aknum
Więcej
2022/06/30 12:35 #1917 przez Jajo-Bajo
A ja mam pytanie.
Jak to w końcu jest?
W przypadku połączenia rzeczonego słowa(o ile dobrze się domyśliłem) ze słowem "ścisk" wszystko robi się w porządku i słowo zmienia się z wulgaryzmu w nie wulgaryzm.
Jednak użyte samodzielnie grozi upomnieniem i banem na jakiś czas.
Potrafi mi kto to wyjaśnić?
Bo poważnie tego nie rozumiem.
Czy istnieje jakaś "lista dozwolonych wulgaryzmów", za które nie ma karcenia czy wyrzucania z forum?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wyjaśnienie.
Więcej
2022/06/30 12:50 #1918 przez Alex75
Alex75 odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Do takich spraw, pytań, sugestii jest odpowiedni dział. Tam też była sprawa, o które wspominasz, poruszona.
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, Tomoe
Więcej
2022/06/30 13:31 #1919 przez szekla
Kasiu
Tak jak Ania napisała....temat był poruszany w odpowiednim dziale. Tam też napisałam, że jasny przekaz nie potrzebuje kropek, bo tym samym tworzy niejasność, domysły.

Jajo-Bajo
Jeśli raczysz przejrzeć niepijemy.pl/forum/pomysly-uwagi-sugestie-problemy to doczytasz się, że od pewnego czasu owe słowo, napiszę smiało: "dupościsk" jest dozwolone.

Emilka Alkoholiczka
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Katarzynka77, Alex75
Więcej
2022/06/30 13:54 #1920 przez MatiX83
MatiX83 odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Mnie się podoba tak jak jest teraz , miło czytać posty bez wulgaryzmów . Na miejscu Adminów też bym się denerwował jak bym miał się domyślać co te kropki znaczą więc po co to robić. Wiadomo ,że czasem można się zapomnieć i tego bana na chwilę się dostanie na otrzezwienie :mrgreen: myślę ,że jak by było chociaż małe przyzwolenie na chociażby kropeczki to Polak by to potrafił odpowiednio wykorzystać :ymdevil: czyli krótki łańcuch jest jak najbardziej odpowiedni do utrzymania odpowiedniego standardu forum .

31.01.2022r
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: szekla, jerzak, Katarzynka77, Krysia 1967
Więcej
2022/06/30 15:37 #1921 przez Katarzynka77
A ja będe jak ta czarna owca i będe trzymać się tego co napisałam :mrgreen:
Szanuje wszystkich zdanie jak najbardziej..
Wulgaryzmów nie cierpie,jak słysze takie siarczyste to aż mnie paraliżuje dosłownie.Chyba smaki z dzieciństwa ^^) .Dobrze jest podyskutować .@};-

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: MatiX83, Tr0piciel
Więcej
2022/07/01 08:44 #1922 przez Katarzynka77
Moje modlitwy nie za dużo pomogły.Niestety ale Młody wypisał się.Nie moge zebrać myśli.Jestem skołowana.Smutno mi i łzy lecą.Potrzebuje chyba tych łez.Cóż z tego że ja to wiem ale serce matki cierpi x_x .

Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Jurek, szekla, Jadwiga, jerzak, Wiki110, Xena, Krysia 1967, dzordzklunej
Więcej
2022/07/01 08:51 #1923 przez Krysia 1967
Kasiu :( ,przytulam mocno :ymhug: :-* @};- .
Więcej
2022/07/01 19:43 #1924 przez Jaskolka
Jaskolka odpowiedział(a) w temacie Wątek Kasi
Ja również przytulam :ymhug:

Są rzeczy, których będzie mi brakować, jak chociażby błysk w oku kiedy udaje Ci się mnie zrozumieć.
Więcej
2022/07/02 05:22 #1925 przez szekla
Stek rozczarowań to to co czynny alkoholik potrafi świetnie zaoferować bliskim. Dać Nadzieję tylko po to żeby ją zaraz brutalnie odebrać.
Mówię tu o sobie, z myślą o tym jak tak samo robiłam Córce, Mamie, Bliskim.....
%%-

Emilka Alkoholiczka
Następujący użytkownicy podziękowali za tą wiadomość: Jadwiga, Katarzynka77, marcin