Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

• Strona:
  • 1

TEMAT:

Czy to jest zespół abstynencyjny? 2021/06/14 16:43 #1

• KoKo
  • KoKo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witajcie.
Mam nadzieję, że zakładam temat w dobrym dziale, jeśli nie - proszę o przeniesienie do właściwego działu.
Chodzi o mojego ojca, jest alkoholikiem od jakichś 40 lat. Chodził na terapię, ale nie jest abstynentem - chociaż nie pije wódki i nie ma ciągów, to jednak codziennie pił po kilka piw. Dwa tygodnie temu ojciec trafił do szpitala, stwierdzili u niego gruźlicę. Przebywa teraz w szpitalu pulmonologicznym. Odkąd zaczął brać leki, zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Ojciec dzwoni do mnie kompletnie nie kontaktując, mówi, że nie wie gdzie jest, nie kojarzy niczego, jest zdezorientowany, wczoraj wręcz bredził. Dziś pytał dlaczego nie przyjechałam i nie przywiozłam mu rzeczy, a rzekomo miałam. Niestety, nie umawiałam się z nim, nie rozmawialiśmy o moim przyjeździe i nie wiem co mam o tym myśleć. Po chwili mówi normalnie, potem znowu coś mu się miesza. Rozmawiałam z lekarzem, z pielęgniarką. Oboje mówią, że ojciec jest spokojny, nie sprawia problemów i współpracuje.
Przez telefon słyszę jednak, że ojciec nie jest sobą.
Wiem, że nie otrzymam dokładnej informacji ani diagnozy przez internet, ale piszę tutaj, bo może ktoś mnie chociaż na coś naprowadzi... Czy ojciec zachowuje się tak przez skutki uboczne leków, a bierze ich ponoć mnóstwo? Czy to może być zespół abstynencyjny? A może to wszystko razem?
Ojciec cały czas przebywa w szpitalu i będzie tam jeszcze bardzo długo, ale jestem zaniepokojona...
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy to jest zespół abstynencyjny? 2021/06/14 18:28 #2

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Z dala
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 8672
Witaj na forum :czesc:

Masz rację, trudno coś powiedzieć a zdiagnozować to już w ogóle. Najważniejsze, że jest pod opieką lekarzy. Mój były uzależniony partner też miał dziwne zachowania. Widział rzeczy, których nie było, słyszał głosy, uważał że znajomi go trują, ze mną na czele. Dostał leki od psychiatry odstawił bo stwierdził że się dziwnie po nich czuje. Alkohol to naprawdę trucizna, niszczy mózg. Ale czy zachowanie twojego taty to skutek picia alkoholu, niewiadomo.
Za tę wiadomość podziękował(a): marcin

Czy to jest zespół abstynencyjny? 2021/06/14 18:58 #3

• KoKo
  • KoKo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Dziękuję za odpowiedź. :)
Ojciec już wcześniej miał drobne acz uciążliwe objawy, które można by przyrównać do początkowych objawów zespołu Korsakowa; nie wiem czy to się teraz pogłębiło czy to po prostu skutki uboczne leków+osłabienie organizmu+fakt że nie ma możliwości picia... Jak pisałam, podobno dostaje dużo leków i na pewno są silne, bo ma poważne zmiany w płucach.
Boję się, że ojciec dostanie jakiejś psychozy... Ale z drugiej strony lekarze nie widzą w zachowaniu ojca nic aż tak niepokojącego, więc nie wiem. Ja sama mam zaburzenia osobowości i lękowe, więc przejmuję się wszystkim podwójnie... :|

Czy to jest zespół abstynencyjny? 2021/06/14 19:11 #4

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Z dala
  • Moderator
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 8672
Nie martw się na zapas, skoro lekarze nie widzą nic aż tak niepokojącego. Moja mama jak trafiła do szpitala to lekarze od razu reagowali i mówili wprost ci jest przyczyną jej stanu.
Z drugiej strony czy ty korzystasz z jakiejś pomocy? Osoby pochodzące z domów gdzie był alkoholizm wchodzą w dorosłe życie z wieloma dysfunkcjami i brakami. Tak było u mnie, chociaż mama się uzależniła jak byłam nastolatką ale dziadek był alkoholikiem więc schematy chorych zachowań były obecne w naszym domu od zawsze.

Czy to jest zespół abstynencyjny? 2021/06/14 19:18 #5

• KoKo
  • KoKo Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
Korzystam, jak najbardziej. Leczę się psychiatrycznie od 15 lat, chodziłam na mnóstwo różnych terapii, grupowych i indywidualnych, temat alkoholizmu ojca i DDA też przerabiałam. Także nie jestem nowa w tym temacie. ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Alex75

• Strona:
  • 1