Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Kończę z alkoholem 2021/08/07 06:23 #36

• Perles
  • Perles Avatar
  • Z dala
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 267
I tak trzymaj zwyciesteoe mnie bardzo pomogła melisa, ale nie takie wióry w torebce a całe liście do parzenia. Piję od początku abstynencji i nazywam ją napojem bogów bnggfgbfb tyle, co wypiłam, sen mnie morzył i śpię bardzo twardo. W czasie chlania budziłam się w środku nocy i nie mogłam spać, teraz budzi mnie budzik i czuję, że jeszcze bym spała. Organizm tak potrzebuje regeneracji po tych ekscesach, które mu fundowałam. No i moje podroby też poczuły ulgę buahaha Co do namawiania, też w pierwszym miesiącu miałam jazdę, bo kolega, z którym często po pracy się raczyliśmy, nagle nie miał z kim pić. W końcu machnął na mnie ręką i dał mi spokój po dłuuuugim namawianiu winmer
Za tę wiadomość podziękował(a): Alchemia, Krysia 1967, Majkel_M, Kiszka93, Sky

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kończę z alkoholem 2021/08/07 07:33 #37

• Kiszka93
  • Kiszka93 Avatar Autor
  • Z dala
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 87
A jeszcze drżenie rąk, bo dzisiaj zauważyłem że mam, ale nie wiem czy to po dwóch kawach na czczo czy to po alkoholu. To przejdzie? Czy już tak delikatnie będą drgały zawsze?

Kończę z alkoholem 2021/08/07 07:50 #38

• Perles
  • Perles Avatar
  • Z dala
  • Gaduła
  • Gaduła
Pij dużo magnezu z potasem. Po czasie minie. Ja miałam drgania powieki i... czoła co ciekawe i poty nocne takie, że trzeba było zmieniać pościel i piżamę... Kawy też teraz piję dużo i coli zero. To tak jakby podświadomie "w zamian"? hmmm...

Kończę z alkoholem 2021/08/07 08:05 #39

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Z dala
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 11736
Witaj na forum :czesc: Kasia.Pewnie masz "znowu" zespół odstawienny.Czy On będzie tym ostatnim? Wszystko w Twoich rękach.
Będąc w Polsce miesiąc temu byłam świadkiem ataku padaczki alkoholowej u mojej teściowej.Moja teściowa pije jakieś 50 lat.Oczywiście zaczeło się niewinnie..pewnie jak u każdego.Pamiętam czasy kiedy piła pół roku codziennie.Dość mocno.Pamiętam też kiedy była trzeźwa pół roku.Nie zrobiła nic więcej aby tą abstynencje wudłużyć.
W ostatnich latach pije pare piw dziennie..może to są dwa..może trzy..Można by pomyśleć że to niewiele.Na chucznych imieninach teścia przewróciła się.To ją troche unieruchomiło,staw kolanowy naruszony.Odstawiła alkohol na dosłownie 12h .Już w nocy był pierwszy atak..i drugi przy mnie.Czy chcesz dojść do tego miejsca co moja teściowa :-? Ona ma nikłe szanse na abstynencje.W jej wieku zespół odstawienny mógłby ją zabić.Zawalcz o siebie ,jeszcze nie jest trudno.@};-
Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..
Za tę wiadomość podziękował(a): Milka, Sky

Ostatnia edycja: przez Katarzynka77.

Kończę z alkoholem 2021/08/07 08:06 #40

• Eloyze
  • Eloyze Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Otrzymane podziękowania: 5376
Dzień dobry @};- I ja coś dorzucę od siebie dla Ciebie. Zadbaj o elektrolity - po prostu je kup i zrobisz sobie domowy detox. Magnez, potas, witaminy z grupy B natomiast ustabilizują Ci układ nerwowy. Gorzka czekolada - zawsze niezawodna - ma w sobie "hormon szczęścia", no i picie niegazowanej wody ,jak tu wszyscy piszą aż "po korek" czyli tak by w żołądku nigdy nie było pusto bo ssanie bardzo szybko kieruje myśli ku wypiciu np. piwa. Ja do dziś mam przy sobie butelkę z wodą. Weszło mi to w nawyk no i jest jak najbardziej pożądane dla zdrowia. Nie wiem czy ktoś napisał o zachowaniu zasady HALT/słowo pochodzi od pierwszych liter /- HUNGRY - nie bądź głodny , ANGRY - nie bądź zdenerwowany ,zagniewany LONELY- unikaj samotności, TIRED - nie przemęczaj się. Przed snem melisa - zawsze zbawienna. To takie "techniczne" aczkolwiek bardzo pomocne wskazówki.
A tak poza tym? Fachowa pomoc i wsparcie. To choroba i trzeba ją poznać .Forum bardzo pomoże ale nie zastąpi. Życzę wytrwałości i siły@};-
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty twojego życia. Nic bardziej prawdziwego.
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, HENIEK, Kratka, Milka, Sky

Kończę z alkoholem 2021/08/08 11:47 #41

• jankes12
  • jankes12 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 870

Kiedy byłem w ośrodku leczenia uzależnień, mieszkałem w pokoju z gościem który dostał padaczkę poalkoholową, wystraszyłem się jak dziecko, beczałem, wyglądało to tragicznie.
Jestem Janek alkoholik

dzisiaj nie piję

Nie miałem

A ty miałeś odstawiając alkohol?

dzisiaj nie piję

Za tę wiadomość podziękował(a): HENIEK

Kończę z alkoholem 2021/08/08 12:28 #42

• Kiszka93
  • Kiszka93 Avatar Autor
  • Z dala
  • Bywalec
  • Bywalec
Nie, u mnie objawy w miarę spoko. Jedynie co to ciężko zasnąć było, ale już chyba się normuje. Teraz tylko zauważyłem że ręką delikatnie drży. Dzisiaj już 11 dzień i w ogóle nie ciągnie mnie do alkoholu :muza:
Za tę wiadomość podziękował(a): Tsubasano, Kratka, Sernik

Ostatnia edycja: przez Kiszka93.

Kończę z alkoholem 2021/08/08 19:30 #43

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Mój wątek na forum: "Wąska droga"
  • Otrzymane podziękowania: 10347

Dzisiaj już 11 dzień i w ogóle nie ciągnie mnie do alkoholu :muza:

Dla wielkiej liczby osób, które zapisały się na to forum w tym miejscu zaczynał się powolny nawrót do picia.

Dalszy ciąg jest taki:
1. Skoro już mi się w ogóle nie chce pić, to znaczy, że mój problem nie jest jakiś dramatyczny.
2. Większym problemem niż picie jest raczej to, że jakoś tak nijak jest w życiu, nic mnie za bardzo nie cieszy, nudzę się, nic mi się nie chce.
3. Serio, lepiej będzie jak wrócę do normalnego, umiarkowanego picia niż jak będę żył w takiej ni to depresji ni to nie wiadomo co.

Za jakiś czas znowu się rzuca i zaczyna okrążenie dookoła tego samego ronda. Krążyłem wokół niego ja i krąży większość logujących się na to forum. A nie warto. Tak alkohol pisze biografię alkoholika, który bardzo powoli, z latami i z przerwami na kilkutygodniowe/kilkumiesięczne okresy trzeźwości stacza się niekoniecznie w bezdomność i marskość wątroby, ale w brak głębokich relacji z ludźmi i brak sensu w życiu.
Warto sięgnąć po pomoc i nie polegać wyłącznie na sobie.
jestem tylko przechodniem
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
i dziurę w kieszeni płaszcza
Za tę wiadomość podziękował(a): mobilek71, Zakapior, Cyrax 666, Alex75, Xena, Teo70, Krysia 1967, agnieszka89, Milka, Kiszka93, Sky, ManiekGarden

Kończę z alkoholem 2021/08/08 20:00 #44

• Sernik
  • Sernik Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 93
No to trzeba zmienić w sobie punkt 2 i punkt 3 już będzie nieaktualny.

Ja tam ten punkt 2 mam całkiem inny.

Kończę z alkoholem 2021/08/08 20:58 #45

• Kiszka93
  • Kiszka93 Avatar Autor
  • Z dala
  • Bywalec
  • Bywalec

1. Skoro już mi się w ogóle nie chce pić, to znaczy, że mój problem nie jest jakiś dramatyczny.

Za jakiś czas znowu się rzuca i zaczyna okrążenie dookoła tego samego ronda.

Problem jest dramatyczny, nie bagatelizuje go. Byłem już na dwóch spotkaniach AA on-line, jutro wieczorem na kolejne się wybieram. Dla przyjaciół powiedziałem że jestem alkoholikiem i chcę skończyć z alkoholem, prosiłem też żeby mnie pilnowali, nawet jeśli nigdy mam już nie pić. Nie myślę o alkoholu. Jak jestem w sklepie to już nie chodzę na alejki z alkoholem. Nie szukam teraz wymówek od znajomych że muszę wracać do domu pod pozorem że "już późno", a tak naprawdę chciałem się napić. Np, teraz dopiero wróciłem do domu, gdzie wcześniej byłbym już o 21 i pilbym browary.

A co do ronda, to jutro będę krążył dookoła tego samego ronda bo uczę jeździć aypererew
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy, Tsubasano, jerzak, Sernik, Sky

Kończę z alkoholem 2021/08/09 00:41 #46

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Cześć
  • Otrzymane podziękowania: 9500
I tak trzymaj. Dobrze, że koledzy wiedzą o Twoich drcyzjach, bedzie łatwiej bo nie będą namaeiali jeśli uszanują Twoją decyzję. Nie zmienia to faktu, że to twoja odpowiedzialność, za trzeźwość i to Ty musisz się pilnować.
Życzę konsekwencji
"Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli"
Dlatego się nimi opiekuję, bo jestem za nie odpowiedzialny, tak jak za swoje życie
Za tę wiadomość podziękował(a): Krysia 1967

Ostatnia edycja: przez siwy.

Kończę z alkoholem 2021/08/09 04:26 #47

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum

A co do ronda, to jutro będę krążył dookoła tego samego ronda bo uczę jeździć aypererew

W takim razie dobrych driftów życzę!
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne

Kończę z alkoholem 2021/08/25 13:24 #48

• Kiszka93
  • Kiszka93 Avatar Autor
  • Z dala
  • Bywalec
  • Bywalec
Hejo, pochwalę się. Już cztery tygodnie jak nie pije alkoholu. Nic a nic, nawet ostatnio byłem na weselu. Powiedziałem raz że nie piję i nikt nie robił problemów, a bawiłem się świetnie :muza:
Pozdrawiam i dziś nie piję :-H
Za tę wiadomość podziękował(a): Krysia 1967, Milka, Perles, Poziomka, Pipeusz

Kończę z alkoholem 2021/08/25 18:32 #49

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 11379
%%- Witam.
Uważaj na siebie!
Wybrałeś spotkania ( mitingi) Wspólnoty Anonimowych Alkoholików, dlaczego?
Mam prośbę napisz proszę za rok.
Spokojnego wieczoru.
"Chętnych los poprowadzi, niechętnych wlecze"- Seneka
Za tę wiadomość podziękował(a): Kiszka93

Ostatnia edycja: przez jerzak.

Kończę z alkoholem 2021/08/25 18:36 #50

• Milka
  • Milka Avatar
  • Z dala
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 357
Tak uważaj na siebie, takie wesele to niezły wyzwalacz ostzezenie
Dam radę!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): HENIEK

Kończę z alkoholem 2021/08/25 19:53 #51

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum

Tak uważaj na siebie, takie wesele to niezły wyzwalacz

często z opóźnionym zapłonem - na weselu nie chciało mi się pić i bawiłem się dobrze... skoro tak, to znaczy, że w ogóle nie brakuje mi alkoholu... skoro tak, to jednak nie jestem alkoholikiem... skoro tak, to mogę się napić...

takie mniej więcej rozumowanie bardzo powoli, miesiącami w człowieku dojrzewa i sami nie zauważamy, jak jesteśmy gotowi do pierwszego kieliszka
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
Za tę wiadomość podziękował(a): Krysia 1967, Majkel_M, agnieszka89, Milka, Perles

Kończę z alkoholem 2021/08/25 20:31 #52

• agnieszka89
  • agnieszka89 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła

Hejo, pochwalę się. Już cztery tygodnie jak nie pije alkoholu. Nic a nic, nawet ostatnio byłem na weselu. Powiedziałem raz że nie piję i nikt nie robił problemów, a bawiłem się świetnie :muza:

Witaj :-H

O tak, takie wesele to super wyzwalacz. Ja wcześniej trochę nie wierzyłam jak tak inni pisali, myślałam że oj chyba coś przesadzają :) ale po spotkaniu rodzinnym gdzie inni pili (od razu napiszę że nie miałam ochoty się napić, ba nawet o tym nie myślałam) dwa dni miałam normalnie kaca. Byłam otepiala, zła, nie miałam siły, ogólne takie okrutne samopoczucie.. masakra jakaś. Aż nie wierzyłam że tak źle się czuje a przecież nie piłam... Najlepiej przynajmniej na początku unikać tego typu imprez.

Obserwuj się teraz ^^)

Pozdrawiam i dużo dobrego życzę :ymhug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krysia 1967, Majkel_M, Milka, Kiszka93, Sky

Kończę z alkoholem 2021/08/26 06:31 #53

• Kiszka93
  • Kiszka93 Avatar Autor
  • Z dala
  • Bywalec
  • Bywalec
Dziękuję za dobre wskazówki, mam nadzieję że za miesiąc napiszę że już dwa miesiące nie piję, wszystkiego dobrego wam
Za tę wiadomość podziękował(a): agnieszka89, Sky

Kończę z alkoholem 2021/08/26 06:59 #54

• darek70
  • darek70 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • 24 h
  • Otrzymane podziękowania: 1762
Wystarczy nie pić dziś l-)

:czesc:
"Everything is gonna be alright"
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, marcin, Majkel_M, Kiszka93, Poziomka

Ostatnia edycja: przez darek70.

Kończę z alkoholem 2021/09/05 17:25 #55

• emmocja
  • emmocja Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 671
Kiszka, to Ty mi każesz liczyć dni naszej trzeźwości, a sam sobie aplikację do tego zainstalowałeś, łobuzie?
Jak Twoje ręce?
Pozdrawiam.

Kończę z alkoholem 2021/09/05 19:55 #56

• Kiszka93
  • Kiszka93 Avatar Autor
  • Z dala
  • Bywalec
  • Bywalec
Hejo, już prawie 40dni bez picia. Fajnie że pytasz o to. Już jest lepiej, delikatnie tylko drżą, a to drżenie to jest takie, że naprawdę tego niemalże nie widać, czyli to chyba objaw odstawienia. Jeżeli chodzi o sen to normalnie bajka. Sen twardy, głęboki i jest już łatwość w zasypianiu. Do alkoholu nie ciągnie, nawet nie chce brać łyka bo może przez ten jeden łyk mogę wrócić do poprzedniego stanu. A jak pamiętam co przeżywałem po odstawieniu to już na samą myśl jest strach. Pamiętam jak się użalałem oby tylko nie mieć ataku padaczki. Fajnie emmocjo że jesteś. Zdrówka z całego serca życzę
Za tę wiadomość podziękował(a): Krysia 1967

Kończę z alkoholem 2021/09/05 20:09 #57

• emmocja
  • emmocja Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
Oj tak, żadnego łyka.
Cieszę się, że trwasz również. Cieszę się z Twojego dobrego, zdrowego snu.
Każdy z nas się "użalał", ja dopiero niedawno przestałam (albo nawet nie całkiem).
Trzymaj(my) się dalej.
Za tę wiadomość podziękował(a): Milka, Kiszka93

Kończę z alkoholem 2021/09/12 20:09 #58

• Kiszka93
  • Kiszka93 Avatar Autor
  • Z dala
  • Bywalec
  • Bywalec
Cześć wam, apka mówi że nie piję już 45 dni i 22 godziny, ja już tego nie liczę na dni, postaram się liczyć na miesiące. Znaczy niech apka liczy, ja żyję swoim życiem.
Ale piszę ten post bo mam problem. Forum staram się przeglądać codziennie, co drugi dzień. Ostatnio mam tyle na głowie, że chce najzwyczajniej w świecie wieczorem się napić piwa. Wczoraj miałem cholerną chęć, teraz mam, ale pije melisę. W pracy była nerwówka bo chciałem więcej podgonic bo od jutra urlop, z sąsiadami mam problem bo jest kłótnia o wjazd, odwiedzam babcie często i zabolało mnie jak wujek powiedział że musi "sięgnąć po lekarstwo" (chodziło o alkohol, godzina 10 rano a on już pod wpływem).
Na urlop jadę z dziewczyną, która w ogóle nie pije alkoholu od paru lat. Będziemy sami to kolejny tydzień bez alkoholu zejdzie, ale pytanie czy ta chęć minie? Czy tak już będzie? Wcześniej było super, ale patrzę że wystarczy parę problemów i jest chęć napicia się i zapomnienia o wszystkim.
Pozdrawiam was i dzięki że jesteście
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z., Gosiax, marcin, Krysia 1967, Majkel_M

Kończę z alkoholem 2021/09/12 20:18 #59

• Krzysztof Z.
  • Krzysztof Z. Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 9380
Minie. Po prostu musisz dbać o swoją trzeźwość, a tym samym o siebie. Nerwów w pracy czasami trudno uniknąć, choć można popracować - to, co u Aneci dzisiaj napisałem - nad pewnym dystansem oraz stawianiem granic. Można też na jakiś czas ograniczyć wizyty u wujostwa, jeśli wiesz, że wujek ma problem alkoholowy, z którym nic nie robi.
Dbaj też o swoje podstawowe potrzeby czyli HALT. Wydaje się to banalnie proste, a w praktyce… sam zobaczysz. Jednak to zaledwie podstawa.
No i mitingi. Jeśli nie myślisz o terapii nie rezygnuj z mitingów. Forum to trochę za mało ^^)
„Been searching somewhere out there
For what’s been missing right here”
Za tę wiadomość podziękował(a): emmocja, Kiszka93

Kończę z alkoholem 2021/09/12 20:24 #60

• emmocja
  • emmocja Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
Karol - wprawdzie ja tego jeszcze nie doświadczyłam, ale jak czytasz innych, to powinieneś wiedzieć, że taka "ochota" nie bierze się znikąd.
Chodzisz dalej na mityngi? Doświadczenie innych pokazuje, że samemu nie da się rady przejść tej drogi. A myślałeś w ogóle o terapii uzależnień?
I czy nie było ostatnio znowu jakiejś zakrapianej imprezy z Twoim udziałem?

Kończę z alkoholem 2021/09/12 20:27 #61

• Kiszka93
  • Kiszka93 Avatar Autor
  • Z dala
  • Bywalec
  • Bywalec
Nie było żadnych imprez. Nie będę kłamał, ostatnio nie byłem na mitingach. O terapii wcześniej myślałem, później jak już emocje opadły to uznałem że jak nie ma problemów to forum i mitingi, ale chyba jednak wezmę to poważnie pod uwagę. Przepraszam, że się żale, ale w was jest wsparcie
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z., emmocja

Ostatnia edycja: przez Kiszka93. Powód: Dopisanie słowa

Kończę z alkoholem 2021/09/12 20:29 #62

• Gosiax
  • Gosiax Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Alkohol niszczy zalety człowieka .
  • Otrzymane podziękowania: 747

Cześć Kiszka .
Takie wyzwalacze jak powyżej w cytacie to bomby z opóźnionym zapłonem , tymbardziej na początku trudnej i długiej drogi trzeźwienia , warto przemyśleć .

Mnie po 6 tyg niepicia dopadła już faza muru i gorsze samopoczucie , jakieś 2 miesiące to trwało , ale minęło . Trzeba to przetrwać i stosować narzędzia i zalecenia terapeutyczne plus mitingi AA.
Gosia alkoholiczka .
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z., Kiszka93

Kończę z alkoholem 2021/09/12 20:34 #63

• Krzysztof Z.
  • Krzysztof Z. Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 9380

Takie wyzwalacze jak powyżej w cytacie to bomby z opóźnionym zapłonem , tymbardziej na początku trudnej i długiej drogi trzeźwienia , warto przemyśleć.

Potwierdzam. Niestety znam to z autopsji.
Dlatego na początku tak trudno to skojarzyć - reakcja nie następuje od razu po kontakcie z silnym wyzwalaczem. Pomocne są notatki - nawet takie zwykłe, na forum. Wtedy zawsze można się cofnąć i przeanalizować, co się działo.
Dbaj o siebie i uważaj na siebie. Mitingi koniecznie przy braku terapii.
„Been searching somewhere out there
For what’s been missing right here”
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosiax, Kiszka93

Kończę z alkoholem 2021/09/12 20:44 #64

• emmocja
  • emmocja Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
Nie żalisz się, lecz szukasz pomocy.
Przypomnij sobie ile wysiłku kosztowały Cię pierwsze dni abstynencji. Szkoda by było do tego wracać lub pakować się w jeszcze gorsze bagienko.
Przetrzymaj.
Trzymam za Ciebie kciuki.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kiszka93

Kończę z alkoholem 2021/09/12 20:52 #65

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Z dala
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 3662
Zadbaj o spokój,równowagę,odpoczywaj nie przemęczaj się,jednym słowem zadbaj o HALT.
Ta chęć picia minie,bądz cierpliwy,dobry dla siebie i niechby niewiem co nie sięgaj po to piwo,jutro będzie lepiej a jak już przetrwasz ten ciężki okres,będziesz bogatszy o doświadczenie i wrazie powtórki,będziesz wiedział ,że to nie trwa wiecznie.45 dni abstynencji to już ładny kawałek czasu ,gratuluję i przetrwania"kryzysu" życzę((dusze ,nie daj się,niech Ci apka dalej liczy trzeźwe dni a Ty zadbaj o ich jakość :-BD
Za tę wiadomość podziękował(a): emmocja, Kiszka93

Kończę z alkoholem 2021/09/29 08:47 #66

• Kiszka93
  • Kiszka93 Avatar Autor
  • Z dala
  • Bywalec
  • Bywalec
Czesc wam. Nie piję już dwa miesiące, szkoda że nie dostałem dyplomu czy coś, ale i tak się cieszę :-BD
Co u mnie? Leci jakoś. Czytam codziennie forum, chociaż fakt, mało się wypowiadam, bo nie mam nic mądrego do powiedzenia. Chodzę na mitingi online, ale tak tylko dwa-trzy razy w tygodniu bo nie mam czasu, ciągle jakieś obowiązki. Przez te obowiązki też nie myślę zbytnio o alkoholu. Był czas że cholernie mi się chciało napić, ale przeszłoz jest taka szara codzienność. Mam wrażenie że jestem bardziej uzależniony od mojego uzależnienia (w sensie że liczę dni, że apka zbiera odznaki itd) niz od alkoholu, ale też wiem że moja choroba to choroba iluzji i tego że póki co nie chce mi się pić to nie traktować tego jako zwycięstwo, tylko ciągłą pracę nad sobą.
W którymś temacie czytałem, chyba u Magdy, że teraz będzie etap takiej codzienności, także będę trwać dalej. Dziękuję wam że jesteście i dziękuję że możemy się jakoś wspierać mimo tych trudów dnia codziennego :-BD
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosiax, Krysia 1967, emmocja, Kiszony Ogór, karencja

Kończę z alkoholem 2021/09/29 08:55 #67

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 30748
Żeby dostać laurke trzeba o swojej miesięcznicy/rocznicy poinformować Forumowiczów :)
Hmmmmmm :lol: coby to ze mną było gdybym rejestrowała daty zaprzestania picia wszystkich tu obecnych? Miałabym czas dla siebie, co? :lol:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Alex75, marcin, Krysia 1967, Kiszony Ogór, Kiszka93

Kończę z alkoholem 2021/09/29 09:25 #68

• emmocja
  • emmocja Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
Karol - brawo chłopaku!
Bardzo się cieszę, że się nie dajesz i trwasz dzielnie w abstynencji.
%%-

• Strona:
  • 1
  • 2