Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dziennik Uczuć jest lusterkiem w którym można przyglądać się swojemu wnętrzu.

TEMAT:

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/09/19 14:21 #1121

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 11736

Tak sobie pomyślałam, że dobrze że nie zahaczyliście o Ikea :lol:

-Tato,skąd będe wiedzieć ,że to ta jedyna?
-Wejdź z nią do Ikei.Jeśli przy wyjściu nadal będziesz ją kochać,to ta. :mrgreen: :lol:
Tak mi się przypomniał ten kawał.
Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Krzysztof Z., Alex75, marcin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/09/19 14:28 #1122

• kubek3city
  • kubek3city Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 57
Mało się udzielam na forum, ale regularnie podczytuję większość wątków i Twój jest jednym z najprzyjemniejszych dla mego oka. Pisane z lekkością i humorem. Piszesz o codzienności. To nie zanudzanie, a dowód na to, że alkoholik swoją pracą nad sobą może dojść do tego aby pisać właśnie "tylko" o "banałach"
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Krzysztof Z., Alex75, Annaannaanna, Krysia 1967

Ostatnia edycja: przez kubek3city.

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/09/20 15:13 #1123

• Krzysztof Z.
  • Krzysztof Z. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 9380
Ikea jest przerażająca, na szczęście mają dość fajną apkę, która umożliwia zamówienie gratów bez konieczności oglądania 150 nieinteresujących nas ekspozycji buahaha

Mało się udzielam na forum, ale regularnie podczytuję większość wątków i Twój jest jednym z najprzyjemniejszych dla mego oka.

Bardzo mi miło to czytać, dziękuję @};-
Chcąc nie chcąc alkoholizm, a dokładniej zdrowienie nauczyło mnie tego, by cieszyć się każdą dobrą chwilą i zdefiniowało pojęcie tej dobrej chwili. Jestem zdrowy, nic mi nie dolega, moi bliscy są zdrowi, mogę spokojnie, z czystym sumieniem spojrzeć w lustro, a jak dodatkowo jeszcze mam czas na czytanie, itp rozrywki oraz wypicie ulubionej herbaty bez pośpiechu - to już jest bardzo, bardzo fajnie. Doceniam sporo rzeczy, których nie doceniałem pijąc, np spokojne dni i wieczory aczkolwiek jak nie raz wspominałem czasami pomarudzić muszę… inaczej się uduszę :ymdevil:

Dziś jest wyjątkowo zimno, brzydko, paskudnie, obrzydliwie, więc cieszę się, że jestem już w domu :-BD
„Been searching somewhere out there
For what’s been missing right here”
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Alex75, marcin, Annaannaanna, Krysia 1967, Kiszony Ogór, Silence

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/09/21 17:31 #1124

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Otrzymane podziękowania: 15602
Krzyyyysiek! Wierszyk o miłości dla Ciebie znalazłam:
"KOCHAĆ TO NIE ZNACZY ZAWSZE TO SAMO
RAZ ZNACZY PATRZEĆ DŁUGO W OCZY
A RAZ DRZEĆ SIĘ NA SIEBIE POD CASTORAMĄ."

O Ikei na razie nic nie było.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z., Katarzynka77, Alex75, Krysia 1967, Kiszony Ogór

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/09/21 18:20 #1125

• Kiszony Ogór
  • Kiszony Ogór Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 455
Aż mi się piosenka De Mono przypomniała i niektóre jej przeróbki :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Krzysztof Z., Krysia 1967

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/09/21 19:26 #1126

• Krzysztof Z.
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Droga Alu - nie, nic z tego
Tam „nie ma nic ciekawego”
Ani butów ni antyków
Ani żadnych kosmetyków
Tylko płytki i kabiny
Rzadko kręci to dziewczyny
A więc pod się nie kłócimy
Bo razem tam nie jeździmy
Tak samo do Lerła Merlę
Prędzej wybrałbym się z psem
Gdyż bab słysząc te dwa słowa
Rozchorować się gotowa
Tylko ja nie wiedzieć czemu
Zgadzam się pójść do HaeMu
Lub też do innego Carry
Chociaż mnie przechodzą ciarry
Lecz najgorsze są niestety
Największe hipermarkety
W których ciężko jej nie zgubić
Równie ciężko to polubić
Wokół pełno smutnych gości
Też będących tam z miłości
Którzy miast oglądać szklanki
Wypatrują swej kochanki
Która biega niczym łania
Wącha płyny do płukania
Dzielnie sprawdza skład słoika
A facet dostaje bzika :o)

Może straszny ze mnie cham
Po zakupy - wolę sam :mrgreen:
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Katarzynka77, marcin, Kast001, Annaannaanna, Krysia 1967

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/09/21 19:37 #1127

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 3662

Krzyyyysiek! Wierszyk o miłości dla Ciebie znalazłam:
"KOCHAĆ TO NIE ZNACZY ZAWSZE TO SAMO
RAZ ZNACZY PATRZEĆ DŁUGO W OCZY
A RAZ DRZEĆ SIĘ NA SIEBIE POD CASTORAMĄ."

O Ikei na razie nic nie było.

bnggfgbfb bnggfgbfb buahaha buahaha ,z racji tego,że nie można samych emotek wstawiać,to dopiszę coś jeszcze :lol: ... od samego początku odkąd tutaj jestem,kiedy byłam nawet w największym dołku,Krzyśka wątek zawsze mnie rozbawił,pamiętam jak czytałam wątek o skarpeteczce bab, co to pralkę zepsuła,taka malutka,cieniutka skarpeteczka a tyle kłopotu narobiła bnggfgbfb buahaha ,śmiałam się przez łzy w głos ,chociaz jeszcze wcale mi do śmiechu nie było,bo byłam na samym początku tej drogi.Fajnie mi się Ciebie czyta :-BD .Pozdrawiam :-H
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Krzysztof Z., Katarzynka77, marcin, Annaannaanna

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/09/21 19:43 #1128

• Krzysztof Z.
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Krysiu, specjalnie dla Ciebie news pralniczy z domu - dziś kobita wstawiła pranie „jasne”, ale jakimś cudem, chyba po prostu syn wrzucił wczoraj do pralki wieczorem - zawieruszył się w tym nowy polar pociecha w kolorze blue i mamy dużo jasnoniebieskich rzeczy bnggfgbfb
Moje gatki (pierwotnie białe w graczy polo) nawet spoko wyglądają :mrgreen:
Gorzej reszta :ymdevil:

Ot, proza życia :P
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Jaskolka, marcin, Annaannaanna, Krysia 1967

Ostatnia edycja: przez Krzysztof Z..

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/09/21 20:08 #1129

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Otrzymane podziękowania: 15602
Tu może dać radę Ace - wybielacz nad wybielacze. 3aa
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z., Krysia 1967

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/09/21 20:15 #1130

• Krysia 1967
  • Krysia 1967 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 3662
Krzychu,jak Twój i Alicji watek dziś czytam :lol: ,to ktoś przyglądając mi się z boku powiedziałby,że komedię jakąś oglądam bnggfgbfb buahaha buahaha .Dzisiaj zasnę na wesoło :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Krzysztof Z., Annaannaanna

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/09/21 20:59 #1131

• Annaannaanna
  • Annaannaanna Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2756
bnggfgbfb bnggfgbfb bnggfgbfb bnggfgbfb bnggfgbfb
Szkoda, że nie można samych emotikonek, bo jakiekolwiek słowa tu nie są potrzebne.
Z szacunku do regulaminu napiszę jedno słowo jeszcze: DZIĘKUJĘ
Zasnę uśmiana
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Krzysztof Z., Krysia 1967

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/09/22 08:58 #1132

• Kast001
  • Kast001 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 676
Hej, wpadłam tylko napisać, że bardzo lubię Cię czytać. Dużo się dzięki Tobie dowiaduję jak to wygląda z drugiej strony. Dziękuję kwiaaatek
Jeśli się cofam, to tylko po to, aby wziąć rozbieg.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z.

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/09/22 17:12 #1133

• Krzysztof Z.
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Ania i Krysia - czasami trza się pośmiać z takich codziennych problemików tym bardziej, że śmiech to podobno samo zdrowie :mrgreen: A w tę pogodę to już w ogóle - dziś podobno było nieźle, niestety ja słońce tylko przez okno w pracy widziałem bnggfgbfb

Hej, wpadłam tylko napisać, że bardzo lubię Cię czytać. Dużo się dzięki Tobie dowiaduję jak to wygląda z drugiej strony.

Cieszę się, aczkolwiek czuję potrzebę podkreślenia tego, że moje ostatnie „poematy” były raczej pisane dla żartu - tak naprawdę rodzinne zakupy nie są aż takim problemem :lol: Ale też dlatego, że my tak naprawdę bardzo rzadko bywamy w sklepach w pełnym składzie, najczęściej ja idę (z kartką lub bez) albo luba bez kartki ^^) Większość rzeczy ubraniowych bab zamawia przez neta, potem co nie pasuje odsyła, ja zupełnie w to się nie mieszam i na tym nie znam, ale z tego, co wiem niektóre firmy oferują to odsyłanie gratis.
Natomiast jeśli już zdarzy się nam taki jak ostatnio wspólny wypad to faktycznie bab potrafi „poszaleć” i nie chodzi nawet o względy finansowe, ale oglądanie WSZYSTKIEGO :ymdevil:
Do przeżycia raz na jakiś czas ;)

Nie napisałem wczoraj, ale byłem u kolegi alkoholika, o którym tutaj wspominam od czasu do czasu. No i wygląda coraz lepiej, nie ma problemów z poruszaniem się, wprawdzie jest częstym bywalcem szpitala, ale lekarz, który dawał mu max pół roku życia chyba na szczęście się pomylił. Nie bardzo chciałem o tym pisać, ale dziś już chyba mogę. Oczywiście nie jest tak, że on cudownie wyzdrowiał, jednak najwyraźniej pomogła mu ta operacja (której wcześniej nie chciano mu robić, gdyż rzekomo nie miało to sensu). W każdym razie człowiek jest pełen optymizmu, chodzi, sam sprząta, gotuje, bywa w kościele i mówi, że „będzie walczył o każdy dzień życia, bo warto”. Rzecz jasna nie pije i wierzę mu, gdy twierdzi, że już nie sięgnie po alkohol - tzn iż dzisiaj w to wierzy. Nie zachęcam go specjalnie do terapii czy mitingów… na dobrą sprawę nie wiem na ile jego sytuacja się zmieniła, ile zostało mu czasu, bo wątrobę ma w stanie nieciekawym, ale… leczy się i walczy. Nie z alkoholem, walczy o to, by jak najdłużej żyć. Brzmi to dramatycznie, ale gdybyście mogli zobaczyć go i posłuchać - jak on strasznie się cieszy, że może sam coś zrobić - np normalnie iść do toalety nie mówiąc już o tym, że wyjść na dwór, że żyje, że może z kimś pogadać i się pośmiać, i że pomagają mu w szpitalu - to jest po prostu mega. No nie siedzi, nie użala się nad sobą tylko działa i cieszy dniem dzisiejszym. Nie ma tego „nie warto, bo i tak umrę”.
Szanuję, podziwiam, uczę się. Naprawdę ogromna wola życia. Ogromna ^:)^
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Tomoe, Namika, Krysia 1967, Pipeusz

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/09/26 20:21 #1134

• Krzysztof Z.
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Właściwie napisałem przed chwilą z grubsza u Uli, co u nas słychać (ciężkie czasy nastały dla naszej rodziny, kobita znów próbuje rzucić fajki :ymdevil:), ale dopiszę jeszcze, że weekend mimo całkiem niezłej pogody i spacerów miałem jakiś taki „rozlazły”. Na działkę pojechał brat z dziewczyną, więc już tam się nie pchałem - ten to zawsze wyczuje, kiedy będzie spoko aura - młodzież dalej zafascynowana czworonożnym kumplem, który robi kolosalne postępy w skakaniu wzwyż, a bab, wiadomo, nie w humorze. Jeszcze ją niechcący wkurzyłem filmem :ymdevil: tzn sam też poczułem mocne rozczarowanie, ale ona to się wkurzyła, że jej jakieś głupoty „każę” oglądać. A zaczęło się fajnie, bo sobie gadałem z sąsiadem o filmach, które nam się podobały i wymieniłem m.in „Kolor purpury”. A sąsiad mówi - obejrzyj sobie „Beloved”, to podobne klimaty tyle, że z elementami grozy.
No kurcze blade, powiem Wam, że się nabrałem - niestety dostrzegam podobieństwo jedynie w tym, że główne role gra dwójka aktorów, która występowała także w „Kolorze purpury”. Bardziej mi to przypominało „Harrego Angela”, który też mnie nie zachwycił, ale mimo to i tak był lepszy. „Kolor” był o problemie przemocy w rodzinach, nierówność rasowa była tam zaledwie muśnięta, „Beloved” to opowieść o czarnoskórej niewolnicy, która uciekła od właścicieli i układa sobie życie na wolności, które wcale nie jest łatwe. Tym bardziej, że z błota wychodzi jakaś bełkocząca kobita z dziwną mimiką i zamieszkuje z jej rodziną w nawiedzonym domu. No dramat i to dramat podwójny. Ale Oprah Winfrey, niezależnie od błyskotliwości scenariusza, zadziwia jako aktorka w pozytywnym sensie. To właściwie tyle dobrego, co mogę napisać o tym filmie.
To właściwie tyle z nudnych rzeczy z nudnego weekendu, w tej chwili czekam aż małe rude będzie gotowe na ostatni spacer - i tu też jest postęp, już nie trza czekać do północy, można wyjść godzinkę wcześniej. Może za tydzień, dwa będę mógł wreszcie wyspać się jak człowiek bnggfgbfb

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, dobrego tygodnia!
Za tę wiadomość podziękował(a): Dahud, jerzak, Katarzynka77, marcin, Krysia 1967, Pipeusz

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/10/02 05:01 #1135

• Krzysztof Z.
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Dzień dobry Państwu, w sobotę, o tej jakże szalonej porze :lol:
Niestety okazało się, że ostatnie wyjście z piesełem o 21:30 na dłuższy spacer skutkuje pobudką z jego strony o godzinie 5 z minutami :wmur:
Ale przyznam, że zwierz głupi nie jest - wie, że dzieci nie wolno budzić. Budzi mnie :ymdevil: Budziłby kobitę, ale ja śpię „z brzega”, więc przychodzi, skacze i „piska”. Skacze coraz lepiej, niedługo nauczy się wskakiwać na nasze łóżko, już nie mogę się doczekać :P
Po spacerze biegnie do kuchni, staje przy miskach i tam robi takie kółka wokół siebie, co znam dobrze, gdyż mój poprzedni pies zachowywał się tak samo. Nie wiem czy to cecha jamników czy też wszystkie psy tak robią, ale to nieważne. Istotne, że trzeba mu coś dać, bo jak nie to przestaje robić kółka, wyciąga miskę ze stojaka i rzuca nią o glebę czyniąc piekielny hałas, ponieważ miski są metalowe, a na podłodze mamy kamień. Zje i potem już jest spokój, wraca do pokoju młodszego syna i tam śpi.
A ja nie śpię po takiej pobudce niestety, bo jak już wstanę to koniec. Nawet jeśli położę się z powrotem to będę przekręcał się z boku na bok i lipa.
Bab aktualnie mało rozrywkowa, raz, że na głodzie nikotynowym, dwa, że został jej jeszcze cały miech do przepracowania, a praca nadal się jej nie podoba i na 99% tam nie zostanie tylko będzie szukać czegoś innego.
Z nowości rozmawiałem z jednym z kolegów, który po 4 latach abstynencji zapił nieco ponad rok temu, a teraz ma taki kryzys, że głowa mała. Regularnie bywa na mitingach, stara się używać znanych narzędzi terapeutycznych, ale nie bardzo mu to wychodzi, rozmawia sporo, a jednak czuje się fatalnie. Do tego na dokładkę libido wystrzeliło mu w górę i bidak dodatkowo się męczy. To ogólnie ciekawy i taki trochę „tabu” temat - a przynajmniej ja to tak widzę - wśród alkoholików. Ludzie wstydzą się o tym rozmawiać, choć przecież nie chodzi o nie wiadomo co czy jakieś kliniczne szczegóły. U mnie było dokładnie na odwrót podczas kryzysów, libido w skali 1-10 u mnie wynosiło jakieś -11 bnggfgbfb Zero zainteresowania seksem tylko „zdychanie”. Kolega ma odwrotnie. Mnie przeszło, więc sądzę, że jemu też przejdzie, wszystko się wyrówna, ale co robić do tej pory wyjąwszy dbanie o siebie? Nie wiem. Do terapeuty kolega nie zwróci się o pomoc, przynajmniej na razie. Zostają mu mitingi i SW. Ja nic poza konsultacją z terapeutą uzależnień nie potrafię poradzić. Szczerze mówiąc to ledwo pamiętam swoje ostatnie wychodzenie z nawrotu, pamiętam, że bardzo się zdenerwowałem, iż w ogóle wpakowałem się w nawrót, ale w porównaniu do tego, co przeżyłem w początkach trzeźwienia (i tego raczej nigdy nie zapomnę) to był pikuś. Nerwy, natrętne myśli, tzw „kołowacizna”, ale nie miałem ani lęków ani szczególnie nasilonych kompulsywnych zachowań, ani nie chciało mi się pić. Ja się bardziej przestraszyłem tego, że jestem w nawrocie niż było strasznie. Ale! Gdybym nie działał to mogłoby być strasznie i nie wiadomo jak to mogłoby się skończyć.
No i tak - koledze może za bardzo nie pomogłem, ale on pomógł mnie, gdyż chcąc nie chcąc wnikliwiej przyjrzałem się sobie i, kurde, naprawdę muszę pogadać z kobitą, żeby jednak co drugi dzień powychodziła z psem. Bo ja się nie wysypiam. A tak, gdybyśmy wychodzili wieczorem na zmianę inaczej by to wyglądało. Potem pieseł się wyreguluje, ostatni spacer będzie o 21 i wszystko będzie gites. Teraz to taki dom wariatów trochę - ta nie pali i chodzi zła, pies budzi o dziwnych porach, niby nic się nie dzieje, ale jednak.
Przezorny zawsze ubezpieczony ;)

Życzę wszystkim dobrego weekendu, my dziś jedziemy na działkę, trochę posiedzieć na świeżym powietrzu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dahud, Jaskolka, Katarzynka77, Alex75, marcin, Annaannaanna, Namika, Krysia 1967, Sky, Pipeusz

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/10/07 17:59 #1136

• Krzysztof Z.
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Młodszy syn to gigant niesamowity. Dziś były zdjęcia klasowe i wiadomo grupa oraz portret na życzenie. Miał powiedziane (tak samo jak starszy), że ma zgłosić, że portret też chce. Pytam go po szkole - no i co, zrobione masz te dwa zdjęcia? A on, że nie dwa tylko trzy. Hm… Zapytuję czemu trzy. Bo jedno grupowe, drugie portretowe, a trzecie z koleżanką :shock:
Ale jak to z koleżanką, drążę temat i dowiaduję się, że chcieli mieć wspólne zdjęcie :shock: :mrgreen:
Sz kurde, wesele pomału chyba trzeba szykować bnggfgbfb

A na poważnie to dawno nie byłem tak zdziwiony.
Choć możliwe, że jutro będę drugi raz, bo młodzian jedzie na wycieczkę - wykopki ziemniaczane - i jest tym ogromnie podjarany, więc na bank będą ciekawe opowieści.
Za to starszy syn powiedział mi niedawno przy okazji rozmowy o tym, gdzie będzie spał pies i dlaczego, że jego brat bywa „ciężki w odbiorze”
Też prawie glebłem, ale jakoś udało się mi zachować neutralny wyraz twarzy :-BD

Dzieci są zajefajne :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Katarzynka77, Alex75, marcin, Krysia 1967, dzordzklunej

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/10/09 09:49 #1137

• Krzysztof Z.
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Wiecie co?
Boli mnie ząb :ymdevil:
Ósemka dolna. Prawa.
Dentysta oczywiście dziś nie przyjmuje, nawet po starej znajomosci, bo sobie bezczelny człowiek znów gdzieś z rodziną na weekend wyjechał - jak zawsze, gdy jest mi potrzebny :P
Ale po starej znajomości odpisał mi na smsa, że przyjmie mnie w pn o 19.
Mam nadzieję, że jakoś wytrzymam, ale tym razem nie są to moje, znane niektórym forumowiczom, paranoje, bo boli na serio i w nocy musiałem wstać łyknąć p/bólowy, a nie znoszę brać jakichkolwiek prochów - chyba że mus. A teraz mam na koncie aż 2, pierwszy z nocy i drugi po 8 h, który działał może z 6 czyli coś tam się niedobrego dzieje.
Na śniadanie zjadłem „drugą stroną” 2 jajka sadzone i szpinak (szpinak lubię, nie w tym problem), pieczywa ju nie odważyłem się ugryźć, także dzień zapowiada się arcyciekawie :wmur:

Do tego jeszcze gadać nie mogę za bardzo, bo jak mi się szczęki stykają to też mnie boli - chociaż po proszku nie aż tak.

Trudno, trza jakoś przetrwać, ryj mi nie spuchł to najważniejsze. Tzn na razie mi nie spuchł. Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca :P

Największa ironią jest to, że ja całe życie dbam o zęby, nawet jak chlałem miałem „fisia” na tym punkcie. Porządnie nawalony i tak myłem kły, stomatolog minimum raz w roku, a gdy pojawiły się dzieciaki to kontrolnie częściej, gdy tylko była okazja.
A mój brat ma to gdzieś, jara, żłopie kawę, żre te wszystkie gumy, cukierki miętowe z cukrem i styka, że raz na jakiś czas jak osad zaczyna być widoczny pójdzie do byle jakiego dentysty na ściągnięcie i ma wszystkie i zdrowe zęby. No niczego ten człowiek przebrzydły ^^) nie miał robionego od czasów szkoły podstawowej.
Ale są tacy ludzie dziwaczni, są i normalni, którzy muszą bywać u dentysty :ymdevil:
Jak to mawiała mojej śp Babcia: „Panu Bogu nie udały się dwie rzeczy - starość i zęby”.

Bab teraz poszła z chłopakami i psem do parku robić zdjęcia i zbierać liście do zielników, a ja zostałem i chyba zrobie coś pożytecznego w domu dopóki ten proch działa. A potem będę „umierał” x_x

Tradycyjne pozdro i życzenia dobrego weekendu dla wszystkich.
Za tę wiadomość podziękował(a): Katarzynka77, Annaannaanna, Krysia 1967

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/10/12 17:12 #1138

• Krzysztof Z.
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Witajcie :-H
Niestety ząb tak mnie wymęczył, że dzisiejszą rocznicę… prawie w całości przespałem :ymdevil: korzystając z jednodniowego zwolnienia od stomatologa.
Taka niby mała rzecz, a potrafi uprzykrzyć życie. No, ale co zrobić, bywa. Przynajmniej się wyspałem :mrgreen:

Jakiegoś wielkiego podsumowania 5 latek nie będzie, chcę tylko napisać to, że jestem niezmiennie wdzięczny za wsparcie Przyjaciołom, Kolegom oraz Koleżankom, także tym znanym tylko z wirtuala, terapeutom i Rodzinie.

Dziękuję wszystkim Forumowiczom za pomoc, świadectwa, zwroty, śmichy-chichy na pm - bo czasami także pośmiać się trzeba, bez humoru życie byłoby niepełne - i życzę sobie oraz Wam kolejnych trzeźwych godzin, dni i lat!
%%- ^:)^ %%- ^:)^ %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): Magda, Tomoe, HENIEK, Katarzynka77, darek70, Alex75, marcin, Annaannaanna, Krysia 1967, dzordzklunej, Pipeusz

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/10/12 17:50 #1139

• HENIEK
  • HENIEK Avatar
  • Z dala
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1812
I tak trzymaj dalej .
Moje serdeczne gratulacje :muza:
"Idealny dzień nigdy nie nadejdzie, idealny dzień jest dzisiaj, jeśli nam się uda". Horacy

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/10/12 19:39 #1140

• Annaannaanna
  • Annaannaanna Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2756
Gratulacje Krzysztof kwiaaatek winmer

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/10/16 15:01 #1141

• Krzysztof Z.
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Dla odmiany teraz przeziębił się starszy syn - gile, tona chusteczek, etc.
Generalnie nuuudy, ale i pogoda taka, że nie ma czego specjalnie żałować.
Kobita ma niedługo urodziny, zainspirowany reklamami w jej laptopie zamówiłem dla niej prezent, którego się nie spodziewa :lol:
Zamówiłem też z polecenia pozytywnie zakręconej koleżanki dwa oleje w tym taki podobno mega super prozdrowotny z czarnuszki.
Zobaczymy co to za cudo.
Poza tym przeglądałem książki i - tu bardzo brakuje mi jednak takiego off topowego wątku - ale trudno, zapytam u siebie - czy ktoś może czytał „Dziewczynkę z kieliszkami” o mamie M. Wiśniewskiego? Warto kupić?
A może pojawiło się coś innego - nowego i ciekawego?

Będę wdzięczny za „polecajki”, może być na prv.
Za tę wiadomość podziękował(a): Anetka, Krysia 1967, Pipeusz

Witam serdecznie - Krzysztof, alkoholik 2021/10/17 11:16 #1142

• Krzysztof Z.
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Wszystkim Małgorzatkom, Gosiom i Małgośkom, które obchodzą dziś imieniny składam najlepsze życzenia @};- %%- :muza:
U nas ciasto z Batidy, bałagan w pokojach dzieci, sypialni i jeszcze zasmarkany syn bnggfgbfb
Na szczęście goście będą dopiero w przyszły weekend - bo bab ma imieniny i uro w tygodniowym odstępie, tak jakoś dziwnie, że imieniny pierwsze. Ale ciasto na dziś jest, życzenia płyną, fajerwerków może brak, ale racę mam schowaną na wieczór - tylko proszę bez nieprzystojnych skojarzeń - taką na ciacho buahaha

Dobrego popołudnia i wieczoru dla wszystkich %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Tomoe, Katarzynka77, marcin, Krysia 1967, Pipeusz