Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dziennik Uczuć jest lusterkiem w którym można przyglądać się swojemu wnętrzu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jak zacząć 2017/01/06 06:03 #1

• ela1984
  • ela1984 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witajcie, jestem nowa obecnie moje życie wygląda tak że jestem na samym dnie piję od kiedy pamiętam wieczór bez wódki wina piwa nie pamiętam takiego mimo ze podejmowałam wiele prób by nie pić. Cierpię na depresję mam lęki huśtawki nastroju pełno złych emocji w sobie. Jestem pod opieką psychiatry. Alkohol wyrządził mi tyle krzywdy zabrał wszystko całą mnie. Próbuje cały czas stanąć na nogi bardzo próbuje nawet ostatnio zrobiłam badania odnośnie wątroby norma 3 krotnie przekroczona ale co najlepiej dalej pić. Siedzę tu rano piszę do was i ryczę i błagam żeby ktoś mi pomógł powiedział jak zacząć ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zacząć 2017/01/06 06:20 #2

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4283
Witaj Elu na forum :czesc:
Fajnie że jesteś i szukasz pomocy.Pierwszy krok zrobiłaś-jesteś tutaj wśród niepijacych.
Myślę że udanie się do poradni leczenia uzależnień byłoby dobrym krokiem na początek.
Pomyśl również o mityngu AA.Tam spotkasz ludzi z podobnym problemem.
Ja tak zaczynałem i dzisiaj cieszę się trzeźwym życiem.
Pozdrawiam Jurek alkoholik.
Pomagając sobie pomagasz innym.

Jak zacząć 2017/01/06 06:20 #3

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 19919
Witaj Elu :czesc:
Otrzyj łzy, pomyśl ile jeszcze trzeźwego życia może być przed Tobą, można pić przestać i bez tej trucizny żyć. Trzeba zacząć działać, jak najszybciej działać. Próbowanie mi się źle kojarzy, tutaj postanowić trzeba i bez względu na wszystko nie pić, alkohol w niczym nie pomoże, a to uczucie ulgi jest nieprawdziwe i bardzo złudne, alkohol zabija uczucia, niszczy, sama siebie niszczysz go pijąc. Ja udałam się na detoks, terapia ambulatoryjna i mitingi AA, nie ma gotowej recepty, znaleźć w sobie siłę, uwierzyć i bardzo chcieć, pragnąć, udać się po pomoc, ratować własne życie. Pijąc będzie tylko gorzej, wyrwać się z tego zamkniętego koła, działać.
Tutaj czyny są najważniejsze, już wiesz, że sama sobie nie poradzisz, potrzeba pomocy z zewnątrz, nakierowania ku innemu życiu.
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Jak zacząć 2017/01/06 06:35 #4

• ela1984
  • ela1984 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Dziękuje bardzo chciałabym zacząć już dziś jestem totalnie rozsypana. Czuję się nic nie warta wstydzę się tak okropnie ze nie potrafię powiedzieć sobie nie tyle przez to straciłam zdrowia samej siebie nie wspominając o długach jakie mam. Kilka razy już podejmowałam próby nie picia udało się najwyżej tydzień. Potem przyszedł jakiś mały problem i co flaszka i tak ciągle i od nowa

Jak zacząć 2017/01/06 06:49 #5

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4283

Dziękuje bardzo chciałabym zacząć już dziś

Zaczęłaś.Tego się trzymaj. Konsekwentnie z wytrwałością zacznij działać w kierunku leczenia tej choroby.
Naprawdę się da.Ale trzeba podnieśc tyłek i zacząć działać.Nic sie samo nie zadzieje.
Każde kolejne picie przyniesie tylko jeszcze większe kłopoty.Chcesz tego?Alkohol nie rozwiązuje zadnych problemów.To nie jest lekarstwo.Alkoholizm to choroba CUD.Ciała,umysłu i duszy.Ciało najłatwiej uzdrowić.
Natomiast nad reszta trzeba systematycznie pracować.Dlatego tez potrzebna jest pomoc terapeutyczna.
Drugi człowiek.
Pomagając sobie pomagasz innym.

Jak zacząć 2017/01/06 06:56 #6

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 13443
elu :czesc: młoda jesteś dziewczyno, zacznij szanować siebie i swoje życie, które masz jedno. Powtórki nie będzie. Sugeruję detoks, by odstawienie alkoholu przejść pod fachowym okiem i z marszu terapię. Nie czekaj - działaj. Potem po terapii zaleca się kontakt z innymi zdrowiejącymi alkoholikami (mitingi AA), celem trwania w trzeźwości i aby pracować nad swoim osobistym rozwojem.
elu :-BD @};-
Jestem alkoholikiem :-H

Jak zacząć 2017/01/06 09:32 #7

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Otrzymane podziękowania: 2031
:-H Witam na Trzeźwym Szlaku.Jak zacząć????Myślę sobie tak.Jak zaczynam picie ?Od pierwszego łyka?No to zakręcam=zamykam te Panią w Szklanej Sukience sama się nie odkręci i nie zaczynam od tego Pierwszego bo jak mówią Pierwszy za dużo a skrzynka za Mało.Ale samo zakręcenie jest najłatwiejsze Trudniej jest wytrwać i Utrzymać Abstynencję.Jestem Bezsilny ale Nie Bezradny ,wychodzę do tych co to już nie piją i mówię Potrzebuję pomocy i Nigdy słownie NIGDY nie odmówiono.Chcesz zadzwoń do mnie 606 72 55 52 albo napisz na PW gdy będę przed ekranem postaram się odpowiedzieć.Krzysiek alkoholik Dziś Nie Piję

Jak zacząć 2017/11/19 05:46 #8

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Cześć
  • Otrzymane podziękowania: 9500
Jeszcze łatwiej niż zakręcić jest nie odkręcać, a najlepiej w ogóle nie brać do ręki.
Witaj wśród nas. Czytaj pisz i działaj w realu. Klub wsparcia, aa, terapia to dobry początek na nie picie.
"Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli"
Dlatego się nimi opiekuję, bo jestem za nie odpowiedzialny, tak jak za swoje życie

Ostatnia edycja: przez siwy.

Jak zacząć 2017/11/19 08:41 #9

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 13573
Chociaz watek powstal na poczatku roku to i ja sie przywitam. Mam na imie Ula i jestem alkoholiczka. Elu, co u Ciebie? Ja dzis nie pije, a Ty?
"Jeśli ci się nic nie chce, to wypij dużo wody. Będzie ci się chciało sikać"

Jak zacząć 2017/11/19 10:01 #10

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 11379
:-H %%- ?
"Chętnych los poprowadzi, niechętnych wlecze"- Seneka

• Strona:
  • 1